Pályázatoknál hogy működik az, ha egyvalamire párhuzamosan több pályázat is érvényesíthető?
Tegyük fel, van egy tárgyi eszköz, vagy mondjuk egy szállásnak a finanszírozása. Meg lehet pályázni ugyanazt többel is? És ha igen, mik a szabályok erre, ilyen példáknál:
- Kell fogyóeszköz, mondjuk tollak. Innen is kapunk, onnan is, tehát végül 2x annyit szerzünk be. Külön számla, külön elszámolás. Így legitimnek tűnik.
- Egy utazáshoz keresek szállási költséget, elindítom egy EU-s és egy minisztériumin. Ennek eddig nincs akadálya, ha jól gondolom. Ha elnyernénk mindkettőre, akkor az egyiket vissza kell mondani? Az ilyesmit egyébként mi vizsgálja, hogy nem számolták-e el kétszer, a NAV a beszámolóból? De őket leginkább az állam felé érdeklik a tartozások nem?
- Egy programra pályáztatok, ami összetett és a két pályázat is mást érint, de vannak átfedések. Akkor a programnak azt a részét is gondolom egyikhez kell sorolni.
Szóval ez hogy működik?
A kettős finanszírozás tiltott. De azt megteheted, hogy az utazási ktsg felét azcegyik palyázatra számolod el, a masik felet meg a másikra. Persze ha a palyázati feltételeknek megfelel.
Ez igy nem kettős finanszirozás.
Nem lehet mindkét forrásból finanszírozni.
Az lehetséges, ha teljesen elkülöníthető egy projekt, akkor elkülönítve a két részre két pályázatot nyújts be, de itt is figyelni kell rá, hogy ne lehessen őket "teljesen" összekötni. Ezt úgy értem, hogy nem pályázhatsz meg egy autót kerekek nélkül és a kerekeket külön, de pl egy autót megpályázhatsz és egy utánfutót egy másik pályázaton külön. Azaz mindkét résznek önállóan is meg kell állnia.
Köszönöm, és akkor azt még egészen nyugodtan meg lehet tenni, hogy valamire elindítok akárhány pályázatot, és a végén döntök, amikor már látom melyiket nyertem el, hogy miből fogok felhasználni forrást?
Úgy látom, itt az ún. KEHOP foglalkozik ezzel, és akkor az ellenőriz minden uniós és hazai pályázatot is, bár ezt nem írta senki.
#3
Konkrétan épp arról írtam a kérdésben, hogy nem feltétlenül egy alapból választok ki kettőt, az egyik kiírója lehet az Európai Bizottság, a másiké meg mondjuk az Innovációs és Technológiai minisztérium, de mindkettőnél van olyan ami egy bizonyos projektre elindítható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!