Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan használják az Excel...

Hogyan használják az Excel programot a gazdasági szférában?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy úgy hallottam, hogy pénztárazáshoz például használják. Mire és hogyan használják, mely függvényeket használják hozzá.

Hol lehet ezeket megtanulni, mert alapvetően tudom használni, csak szeretném, ha nem csak átlagot és szum, darabteli stb.-t tudnék számolni.


Egy könyvelőirodában, gazdasági tanácsadónál stb. használják-e és ha igen, hogyan? Meg lehet itthon (magamtól) tanulni?


(Egy adminisztratív állást pályáztam meg és fel szeretném frissíteni az excel tudásomat.)


Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 27. 10:22
 1/6 anonim válasza:
Károly Róbert Főiskolán lehet jól megtanulni. Én msot ekzdtem a sulit, de mindenhez ezt használjuk. Statisztika, könyvelés, leltár...
2010. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Használják mindenre. Viszont általában nem egy kész táblát kapsz, hanem adatokat, amikből elő kell tudnod állítani valami eredményt. Ezt általában el lehet érni alapműveletekkel és függvényekkel is. Az számít, milyen gyorsan tudod előállítani a kért eredményeket, amik jók is, Te nyersz vele, ha jól ismered az Excelt, gyorsan tudod használni.
2010. szept. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm és várom a további válaszokat!


Nem szeretnék iskolába járni megint, csak itthon, magamtól szeretnék tanulni, fejlődni.

Hogyan tehetem ezt meg? Miből? Melyek a fontos képletek, melyeket használni is tudni kell, ha egy kft-hez kerülök,mint adminisztrációs munkatárs (nyilván nem csak adminisztráció, valamiféle "könyvelés" jellegűt is kell végezni, de mivel nincs könyvelő végzettségem, így meg vagyok ijedve, és meg akarom tanulni gyorsan.

2010. szept. 27. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem anno több táblázat adatait kellett összehasonlítanom, ezt az FKERES függvénnyel

akkor használtuk, ha mondjuk a SAP -ban levő adatok (termékek cikkszámai)hiány ill többletként feltüntetve, nem egyeztek a kólizók által közölt adatokkal(raklapokon ők nézik, hogy mennyi termékből van hiány/többlet)

mindennek a lényege volt, hogy meg tudtuk állapítani a kolizók hibáit, és kiderült kétszer annyi a hiány, mint a többlet....kérdés: hol tűnik el az áru. a raktárban? útközben? a boltban miután kiszállították?

ujjal bizonyíték nélkül senkire nem lehet mutogatni.

egyenlőre a kólizók béréből van levonva (2-300 ft-os mínusz mindenkire ennyi jut)

2010. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* 2-3000 mínusz
2010. szept. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a cégnél gyakorlatilag Excel-lel dolgozunk állandóan, és igen, az FKERES a leggyakoribb függvény! :D
2010. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!