Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Munkában Excel-t mire és...

Munkában Excel-t mire és hogyan használják?

Figyelt kérdés

Sima adatbevitelre, oszt' kész? Vagy bonyolítják rendesen?:S


Tehát ha az ember csak minimálisan ért hozzá, akkor nem érdemes belevágni egy ilyen munkába, ugye? Mert oda már úgy kell érkezni, hogy ért hozzá az ember, teljes mélységekben...

Köszönöm!


2011. júl. 1. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt egyszerű, rendszerezett adattárolásra (de nem adatbázisként), másrészt számolásra, hiszen a rengeteg függvény nem dísznek van. Emellett az adatokból tud grafikonokat rajzolni, és a függvényes rendszer lényege, hogy ha egy mezőt átírsz, a hivatkozott többi mező automatikusan újraszámolódik.


Igazából nem bonyolult annyira, mert egy-egy feladathoz nem fogod az összes funkcióját használni, no meg van hozzá súgó, mindig lehet puskázni. Akár némi otthoni gyakorlással, tanulással is bele lehet jönni, ha az embernek van hozzá érzéke.

2011. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

mi boltokat ellenőrzünk, bele vannak írva a nevek, időpontok, képletekkel számol boltok költséget attól függően milyen típusú bolt és mit kell venni, benzint is lehet vele számolni. kérdőívet is lehet vele szerkeszteni, ahol a válaszokra rá kell kattintani és végigszámol egy sor adatot, ami megadja hány pontot ért el az üzlet. az én munkámhoz ennyire kell.


amúgy meg pl az autoszűrő is egy jó dolog, adatok ezreiből ki tudsz keresni egy-egy bizonyos adatot, vagy többféle szempont szerint tudsz válogatni, a szummának van egy csomó fajtája az azt csinálja hogy összeadja azokat amiket szeretnél, vannak keresők is, statisztikai, matekos és idő-dátumfüggvények, több nem jut eszembe. t


tényleg nem olyan nehéz, ha már az alapokat ismered könnyen beletanulsz, érdemes belevágni. én most a fősulin a 2007-essel dolgoztam, azelőtt meg kb 5 éve nyitottam meg a 2000-essel, és lazán 5öst kaptam kis felkészüléssel. a munkámhoz is kell, de ott nem feltétlen én számolok vele, csak jó tudni, hogy miket tud

2011. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Üdv :)

Amire csak akarod és egy kis help

[link]

2011. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben, ok.


Köszönöm szépen a válaszokat!:)

2011. júl. 1. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
:))
2011. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MJozsi44 válasza:

Itt van egy normalis lista:

[link]


Excel Built-In Function Categories:

Text Functions

Logical Functions

Information Functions

Date and Time Functions

Lookup and Reference Functions

Math and Trig Functions

Statistical Functions

Database Functions

Financial Functions

Engineering Functions

Cube Functions

Web Functions


COUNT Returns the number of numerical values in a supplied set of cells or values

COUNTA Returns the number of non-blanks in a supplied set of cells or values

COUNTBLANK Returns the number of blank cells in a supplied range

COUNTIF Returns the number of cells (of a supplied range), that satisfy a given criteria

COUNTIFS Returns the number of cells (of a supplied range), that satisfy a set of given criteria


például

2023. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!