A NAV honnan tudja, hogy bevallottam-e minden jövedelmemet?
Bocsi az óvodás kérdésért.
Gondolom a bankoknak kötelességük jelenti a szokatlan pénzmozgást?
Vagy egy az egyben rálátásuk van az összes magyarországi bank pénzmozgásaira?
Kérdésem arra irányul, hogy még azt megértem, ha van egy algoritmusuk, amitől ki tudnak derülni az olyan esetek, amikor hirtelen, szokatlan milliók érkeznek, a bevallásban pedig nem szerepel sehol...
De mi a helyzet kis összegekkel? Például ha évenként egyszer, megérkezik pár százezer forint a számlámra? Vagy esetleg: Havi rendszerességgel 10.000 forint?
Azért érdekel, mert a rendszeres, alkalmazotti jövedelmemen kívül lehetséges, hogy időnként érkezne a számlámra 1-2 kisebb összeg olyan cégektől, mint például a YouTube, Steam, stb. És nem akarok attól félni, hogy év végén a NAV megbüntet, de azt sem akarom, hogy kisebb összegekért órákat töltsek adóügyekkel. (Inkább pl. visszatartanám az összegeket, és 2 évente venném ki inkább)
Előre is köszönöm!
A bankok NEM jelentik a pénzmozgást.
Ahhoz már milliós tételek kellenek, hogy feltűnjön a szokatlanul nagy pénzforgalom. DE! Az EU-n belül kapcsolatban vannak a pénzügyi hatóságok. És adatokat cserélnek. Tehát nem éri meg sunyítani, mert ha lebuksz, sokkal nagyobb lesz a büntetés, mint amit adóban befizettél volna legálisan.
olvasnivaló: [link]
Nem kell órákat tölteni az adóbevallással - az éves SZJA bevallásban beírod az önálló jövedelem sorba, és kiszámolja a rnedszer az adót.
"Vagy egy az egyben rálátásuk van az összes magyarországi bank pénzmozgásaira?"
Nincs. Viszont kérésükre a bank köteles adatot szolgáltatni nekik.
A bank a gyanús pénzmozgásokat kérés nélkül is köteles jelenteni a NAV-nak. A gyanús pénzmozgások összegtől függetlenek. Nem csak nagy összegek jöhetnek szóba gyanús pénzmozgásként.
A NAV majd eldönti az adatszolgáltatás alapján, hogy kell vele foglalkoznia vagy sem.
Ha a NAV kéri az adatszolgáltatást a banktól/bankoktól, akkor nyilván már van valami ügy, ami miatt kéri.
"de azt sem akarom, hogy kisebb összegekért órákat töltsek adóügyekkel."
A bevallás megfelelő sorába beírod az adóköteles bevételt/jövedelmet, majd befizeted utána az SZJA-t. Általában ez az "Egyéb jövedelem" kategória szokott lenni, ha egyáltalán a kapott bevétel/jövedelem hazánkban adóköteles. Nem tart órákig, és máris le vagy védve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!