Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi ez a "kata" dolog meg az...

Mi ez a "kata" dolog meg az ezzel kapcsolatos felháborodás?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, nem tudom mi az a kata. Csak azt hallottam, hogy most módosítani akarják és ez sokaknak nem tetszik.

Elkezdtem erről cikkeket olvasni, de annyira hosszasan és vontatottan taglalják, hogy nem tudtam kihámozni belőle a lényeget.

Valaki össze tudná foglalni pár mondatban?

Köszönöm.


2022. júl. 12. 13:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
22%
Sír a plebs, hogy adót kell fizetnie.
2022. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
28%
Programnyomogatók, akik eddig full HO-ban pötyögtek külföldi cégeknek, mostantól rendesen adózniuk kellene. Ugyanez vonatkozik a kismamákra, akik benyelték a csok+babaváró 30 milliót és otthonról futtatnak mellette valami kamu vállalkozást. Kicsit érzékenyen érintette őket a bejelentés 😅
2022. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%

"Ezzel szemben a KATA-s vállalkozó ugyanilyen bevétel esetén havi 50e-t fizetett."

Plusz a 40%-os büntetőadó az ugyanannak a cégnek évi 3 millión felüli számlázásért...

2022. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
51%

"Plusz a 40%-os büntetőadó az ugyanannak a cégnek évi 3 millión felüli számlázásért"


Csak azt nem a KATÁs fizette hanem a cég aki befogadta a számlát.

Ilyenkor jött az hogy akkor a feleség, gyerek stb is KATÁs lett.

2022. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

9, és amiatt az 5000 ember miatt másik 350000-t szívatnak meg.


Nem mellesleg mivel én pl kimerülök a katából és részarányosan túlléptem már a keretet, ezért gyakorlatilag visszamenőleges hatállyal a nyakamba kapok egy jó adag büntiadót, az ügyfeleket meg buktam, mert nem tudom benyelni a magasabb adót, mikor benyeltem már az inflációt és a benzinár emelést is. Ha nem emelek 60%t, akkor nagyjából veszteséggel fogok dolgozni a kis ügyfeleknek. A 60% emelést meg senki nem fogja bevenni.

Ha meg kft-ként számlázok, mert átrakom oda az ügyfelet, akkor csak 120% emeléssel tudom megoldani….és tevékenység módosítással.

(Könyvelőm is katás, tehát annak a költségnek az emelésével is számolnom kell)

2022. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

10: sajnos te és a kollégáid a "collateral damage". A járulékos veszteség.

Más adózási módszer (pl. átalányadózás v. hasonló) nem jöhet nálad számításba?

2022. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
Btw, az, hogy a köcsög katás 1 millát kivett és fizetett belőle 50 ezret, rohadtul sarkítás. Nyilván ilyen is van, de baromi sokan 2-3-400 ezret keresnek vele. Igen, többek közt anyukák is, akiket a végtelenül korrekt munkáltatók nem akartak visszavenni gyed után, vagy kirúgtak, mikor másodszor kellett otthon maradni a gyerekkel táppénzen. Vagy a családbarát munkaidő miatt vissza se tudtak menni dolgozni, ezért teremtettek maguknak munkahelyet, mert nem akartak ingyenélni a férjük nyakán. És akiknek amúgy csak elenyésző része csokos meg babavárós, meg anyámkínjás. Nem mintha csak ők lennének katásként önfoglalkoztatók egyébként, sok férfi is van a környezetemben, aki eddig így oldotta meg. Tényleg tök jó lesz, ha ezek az emberek most elveszítik a megélhetésüket, és lehetnek munkanélküliek, vagy mehetnek valahova robotolni GBM-ért.
2022. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

16: nem lesz más választásunk, csak hát k.va sokat bukunk rajta, és ez eléggé érezhető lesz a mindennapjainkon. Pont jókor egyébként, mert mindennek megy fel az ára, a pénz egyre kevesebbet ér, de azért rólunk még ezt a bőrt is lehúzzák, nehogy véletlenül ne jussunk vissza oda, hogy alig húzzuk ki egyik hónaptól a másikig.

Amúgy szerintem többen vagyunk ám ilyenek, mint akik valóban adócsalásra használták a katát.

2022. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

#17 - "de baromi sokan 2-3-400 ezret keresnek vele"


Az a vicc, hogy nyilván megvannak az adatok a NAV-nál, hogy hányan számláztak évi 3-4,milliót, hányan 10 fölött, hányan fizettek büntiadót.

Csak ezt valahogy nem kötik a plebs orrára. Lehet találgatni, hogy miért nem.

Az én megfejtésem, hogy nem igazán támasztaná alá a kormányzati kommunikációt...

2022. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
#19 úgy-úgy. Pillanatok alatt ki tudnák szűrni a csalókat, akár sávossá is tehették volna, hogy aki tényleg kimaxolja, fizessen többet akár. Lett volna erre ezer normális megoldás, de hát nem akarták ők megoldani, csak hülyítik a népet ezzel a dumával.
2022. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!