Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katások akiknek off szeptember...

Katások akiknek off szeptembertől, milyen adózási formát fogtok választani?

Figyelt kérdés
Kérlek azt is írjátok le, mivel foglalkoztok, kb. milyen bevételetek van ebből havonta.
2022. júl. 11. 15:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugye kilences? És a legaljasabb hogy hétfőn kitalálják, kedden már törvény, az érintettek véleményét meg telibesz..rják, habár csak a katától több százezer család megélhetése függ itthon Kíváncsi vagyok amúgy hogy a rengeteg otthon levő, tipikusan kata-s anyuka mennyire fogja érezni a családvédelmi intézkedéseket miután kinyírják bevételüket...
2022. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
katás Bt-m van, természetesen megszüntetem aztán segédmunkásnak elmegyek valahova, 1500-as órabért mindenhol megadják
2022. júl. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
11: na, beletrafáltál, otthon lévő kisgyerekes anyuka vagyok, aki teremtett magának értelmes megélhetést ev-ként, rugalmas beosztással, hogy ne 200 ezerért kelljen napi 8-10 órát gürizni valahol, közben szarrá stresszelve magam, hogy odaérek-e a gyerekekért időben, vagy mit szól a főnök, ha köhint egyet valamelyik, és otthon kell vele maradni, mert az ovi hazaküldi őket a legbanálisabb baromságokkal is a covid óta. Mert ugye Magyarország hemzseg a családbarát munkahelyektől. Na, ennek szarnak most épp a közepébe.
2022. júl. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
5%

#13

gondolom a 30 milliós babaajándék és a grátisz családi dacia átvételekor nem hisztiztél ennyire ;-)

2022. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én a bevételem számolom, általában végzek 28.-a körül. Utána újra és újra
2022. júl. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
28%

Kezdtek átesni a ló túloldalára.

Engem aztán nehéz kormánypártisággal vádolni, de az hogy a milliós bevételetekre havi 50 ezret fizettetek álvállalkozóként az nincs rendben. Nem a politikával szemben, hanem a társadalom többi tagjával szemben unfair. (Én is sokat tanultam, mielőtt..)

Az arányos és egyenlő közteherviselés megcsúfolása, csak kicsivel több mint fele a bruttóm a millisó bevételeiteknek és több mint havi 200 ezer adót fizetek minden hónapban a semmire. (Semmit nem ad érte az állam, lásd oktatás, eü, állami ügyintézés stb.)

Az, hogy olyanoktól is elveszik a lehetőséget akik valóban vállalkozók és komoly teher számukra a nagyobb adóteher az igazságtalan, nem így kellene lennie. Viszont az, hogy aki bőven megteheti, hogy ne csak vicc összeggel járuljon hozzá a közös kasszához a bevételeihez és a társadalom többi tagjához képest az egyáltalán nem ördögtől való. Igazából egy tipikus magyar stikli volt eddig ami felett szemet hunyt az állam, sokak számára ez szűnik meg. A blanket tiltás viszont most is ugyanolyan igazságtalan mint a bevezetésekor volt az, hogy bárki kijátszhatta a magyar adórendszert ezzel.

2022. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
14: édesszívem, se babavárót, se csokot nem vettem fel, sőt, nagyobb autót se vettem támogatással. Nem vagyok megélhetési gyerekgyáros, 2 gyerekem van és nem is lesz több, 3-tól járnak a vissza nem térítendő milliók. Mondjuk nem igazán értem, ennek mi köze ahhoz, hogy a hozzám hasonló önfoglalkoztatókat jól seggberakják épp.
2022. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Még nem tudom, egyelőre teljes sokkban vagyok. Amint magamhoz tértem, felveszem a kapcsolatot a könyvelőmmel, hogy üljünk le és matekozzunk egyet. De ahogy olvasgattam szerintem nekem is az átalányadó lesz majd az egyetlen élhető (de messze nem jó!) lehetőség.
2022. júl. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!