Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katások akiknek off szeptember...

Katások akiknek off szeptembertől, milyen adózási formát fogtok választani?

Figyelt kérdés
Kérlek azt is írjátok le, mivel foglalkoztok, kb. milyen bevételetek van ebből havonta.
2022. júl. 11. 15:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kezdem:


Én szellemi munkát végzek több cégnek dolgozom, 500-600 körül van havonta a bevételem. Az átalányadózás (valószínűleg) jelentős kiadással járna az eddigiekhez képest. Az egyik cég alkalmazna saját munkavállalóként ami szintén némi bevétel kiesés illetve visszalépés is az eddigi kötetlenebb időbeosztásomhoz képest.

2022. júl. 11. 15:45
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szoftverfejlesztek néhány cégnek, havi szinten kb. 750 ezer volt a bevételem adózás után.

Ebből átalányadózás után maradna 600 körül. Ennyit meg már alkalmazottként is kapok, fizetett szabadsággal, táppénzzel, céges munkaeszközökkel, könyvelő meg licencek fizetése nélkül. Hát valószínűleg vagy megemelem a díjaimat 30%-kal, vagy ráhagyom az egészet, aztán elmegyek egy céghez dolgozni, vagy irány külföld.

2022. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
2-es valami rosszul fizető területen dolgozol? 750 nettó az egy 1.1 millió bruttó körül van alkalmazottként, ami egy tipikus medior fizetés. Vagy kevés tapasztalattal vállalkozol?
2022. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én kivás kft plusz átalányadós ev leszek. Könyvelés, tanácsadás fő profillal, néhány kisebb melléktevékenységgel. Változó bevétel, 1,5-2 millió között mozog.
2022. júl. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Tanácsadó, kb havi 500 az el,múlt évvel együtt, ebben az évben kb 700. Őszintén én sose voltam ez a külföldre vágyó de most valami elszakadt nálam. Fiatal vagyok, képzett, keményen dolgozok, adózom, önkénteskedem, adakozom de most még azt is szét akarják b.szni amit eddig csináltam. F.szom akar itt bármit építeni ha ez az eredmény..
2022. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"2-es valami rosszul fizető területen dolgozol? 750 nettó az egy 1.1 millió bruttó körül van alkalmazottként, ami egy tipikus medior fizetés. Vagy kevés tapasztalattal vállalkozol?"


Egy tipikus medior vagyok.

2022. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6-os de ennyiért mi értelme vállalkozni? Miért nem külföldre dolgozol akkor itthonról?
2022. júl. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"6-os de ennyiért mi értelme vállalkozni? Miért nem külföldre dolgozol akkor itthonról?"


Miért, a külföldre itthonról dolgozás, nem ugyanúgy az esetek 99%-ában vállalkozóként (contractorként) történik? Életemben egy emberrel találkoztam, aki német cégnek dolgozott, rendes bejelentett állásban, állandó távmunkában, Magyarországról. Nagyon nem evidens ezt lepapírozni, ott is külön adószakértőket kellett bevonni.


Amúgy nincs igazán stabil és aktív angol nyelvtudásom, ami szerintem kellene a teljesen külföldi környezetben történő munkához.


De amúgy imádom, eddig akármikor, akárhol, akármennyit írtam gyakorikérdéseken szoftverfejlesztő bérnek, mindig 5 perc múlva előugrott valaki, aki szerint 5x ennyit kereshetnék.

A valóságban pedig a legtöbb szakmabeli ismerősöm kb. ennyit keres, vagy ennyit sem.

2022. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen 400-500 a bevételem, amivel teljesen boldog voltam önfoglalkoztatóként, napi 4 órát dolgozva. Átalányadóval lóphasz lesz kb., ami marad. És ugyanúgy érzem, mint az 5-ös, én se akartam soha kimenni külföldre, most meg egyre jobban verem a fejem a falba, hogy nem húztam el már 10 éve, mert tényleg az van, hogy minek építsen itt fel magának bármit az ember, ha ez a tetves fidesz egy pillanat alatt elgáncsolja évek munkáját. Emelték volna fel a katát, azt még be is nyelem, de így konkrétan már kár csinálni, és őszintén, nem is érdemes, mert mi van, ha 3 év múlva megint csípjük a rohadékok szemét, és újra kitalálnak valami okosságot, amivel ellehetetlenítenek.
2022. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

8-as contractorként gondoltam a külföldre dolgozást.

Már egy is hotjar is ad pl. 70-80k EUR körül medior szinten:

[link]

Itthonra 750-ért semmi értelme, ha gyakorlatilag alkalmazottként jóval többet lehet keresni.

2022. júl. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!