Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német? Szeptembertő...

Angol vagy német? Szeptembertől kell választanom nyelvet és nem tudom eldönteni melyiket tanuljam?

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az angol... Sokkal könnyebb mint a német, a német nyelvtan szörnyű az igeragozás meg minden, nehezek a szavak ..plusz az angol a világnyelv bárhova mész angolul szinte biztos hogy megértenek
2013. aug. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólóval :)
2013. aug. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az angol!

Német már nem is világnyelv, kivették onnan, bár tény hogy hasznos. Viszont a legfontosabb kommunikációs, információ közvetítő nyelv az angol.

2013. aug. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha később autóiparban akarsz elhelyezkedni akkor a német, minden más esetben az angol.
2013. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont autószerelõnek tanulok és nem kizárt, hogy ausztriába vagy svájcba szeretnék dolgozni. Bátyám azt mondta megértik az angolt is de az állásajánlatokat böngészve mindenhol a németet kérik.. :/
2013. aug. 17. 15:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha németbe készülsz akkor német, a saját dolgodat könnyíted meg vele.

Amúgy én is az angolt mondtam volna.

2013. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tudom hogy sokaknak bőven elég ,vagy már sok is 1 vagy 2 nyelvet megtanulni,de szerintem tanuld meg mindkettőt.

A suliba majd csak egyiket lehet?

Ha igen,akkor a másikat tanuld otthon egyedül,vagy külön tanárral.

Talán németet kéne neked ha szívesen dolgoznál náluk,akkor még jobb mint az angol,meg nem is haszontalan a német,és jobb is ha van aki segít.

Angolt meg szerintem próbáld meg otthon egyedül,és legfeljebb kérj segítséget valami ismerőstől ha kell.

(Akár külön tanáról is lehet,de nem tudom hogy állsz anyagilag).


Mert az angollal se árt tisztába lenni,az a világnyelv.

2013. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A sokak közül én vagyok az egyik akinek nehéz megtanulni egy nyelvet is ! :) Angolt tanultam 8 évig de amit tudok azt magamnak köszönhetem mert suliban a nyelvtanon kívül semmi mást nem tanultunk! Emiatt teljesen elment a kedvem az angol tanulásától! Tudom,hogy a németnél is ugyan ez lett volna a helyzet de most szeptembertől új lehetőség van ezért nem tudok dönteni! Németet csak azért választanám mert ha Ausztriába vagy Svájcba szeretnék dolgozni akkor ott tuti németül beszélnek. Nagy dilemma de majd ráveszem magam mindkettő tanulására.
2013. aug. 17. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát,szerintem a németet válaszd suliba.

Az előtted utolsóként író vagyok,kérdező.


Mert ha az angolt nem annyira szereted,meg már tanultad nyolc évig,kipróbálhatsz mást is,meg hát ez egy új lehetőség lenne.Ki tudja,lehet szeretnéd majd a németet.Lehet az is hogy nem.De ezt még előre senki sem tudja.

Meg ha a munkahelyen később kéne akkor jó ha van az angol mellé.


Az angolra azt tudom még mondani hogy azért ne felejtsd el.

Mert tényleg hasznos az is.

Még a szinten tartás is jobb mint a semmi.


Középfokon vagy már angolból?Vagy alatta vagy még?

(És nem a nyelvvizsgára célzok)

2013. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok középszinten ahhoz többet kellene tudnom de egyszer lehet magamtól fogom megtanulni ha rákényszerít a sors. Annyiból rossz lenne németre állni ,hogy megint megtanulni a hülye kiejtéseket.
2013. aug. 17. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!