Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valahová be vagyok jelentve...

Ha valahová be vagyok jelentve mint alkalmazott, de nem kapok fizetést, akkor is ledolgozott időnek számolódik?

Figyelt kérdés
Például a nyugdíj miatt vagy hasonlókban, ahová x ledolgozott év kell hivatalosan.
2022. márc. 12. 12:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es, nem önszorgalomvól mászkáltam én se, hanem kényszerből, nem fogadták be a tb fizetésre kitöltött nyomtatványt, így csekket se kaptam, hiszen a rendszerükben jogviszonyonban álltam. Ügyintéző mondta, hogy előbb rendezni kell, addig nem tudom magamnak fizetni, de ezek szerint ez is kirendeltség vagy ügyintéző függő lehetett.
2022. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"de ezek szerint ez is kirendeltség vagy ügyintéző függő lehetett."


" nem fogadták be a tb fizetésre kitöltött nyomtatványt"

Szerinted, ha ügyfélkapun küldöd be, vagy postán, visszaküldik? Nem. Feldolgozzák, előírják a bejelentkezésed szerint a járulékot és kész.


Innen is látszik, hogy ügyintéző függő minden.

2022. márc. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem volt akkoriban ügyfélkapum, a nyomtatványt meg ott lehetett kérni az ügyfélszolgálaton, amit várakozás közben kitöltöttem, eszembe se jutott, hogy hazavigyem, utána meg keressek egy postát és fizessek, hogy feladjam, mikor ha már ott vagyok, ingyen beadhatom.

Tudom, ma már ez a nyomtatvány is idejemúlt, be se kell menni, automatikusan küldik a csekkeket jó esetben, de ez pár éve volt, mikor még kellett a nyomtatvány.

2022. márc. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Szerinted, ha ügyfélkapun küldöd be, vagy postán, visszaküldik?"


"Nem volt akkoriban ügyfélkapum, a nyomtatványt meg ott lehetett kérni az ügyfélszolgálaton, amit várakozás közben kitöltöttem, "


Értem én. Nem mondtam, hogy postán kellett volna feladnod, hanem arra utaltam, ha más módon juttatja el az ember a nyomtatványt, nem pedig személyesen, nem küldik vissza azzal az indokkal, hogy van munkaviszonya bejelentve, minek nyújtotta be. :)


Konkrétan egy olyan feladatot hárított Rád az ügyintéző, ami nem a Te dolgod lett volna. Neki az lett volna a feladata, hogy befogadja a nyomtatványt, feldolgozza, aztán vegye fel a kapcsolatot azzal a munkáltatóval, aki nem jelentett ki, ha nagyon zavarja a dolog.

2022. márc. 16. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!