Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Visszadó visszatérítés ebben...

Visszadó visszatérítés ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Férjem kapja a családi pótlékot illetve az adó kedveményt is, tehát nekem kell kitölteni a nyilatkozatot.


Én gyedet augusztus 31ig kaptam. Nem vilagos, hogy így kell jelölni azt a visszatérítés időszakánál? vagy az csak a házasságra vonatkozik? (gyes alatt ha jól tudom nincs ami visszajárjon)


A férjem novembertől igényli a magzatra (második gyerekre) is a kedvezményt, de ha jól értem nekem ebben a nyilatkozatban elég az első, már meglévő gyermeket feltüntetni? Korábban töltöttem a 12.hetet, de csak akkor adta be a munkahelyére a papírt. Jövőre fog megszületni csak a kicsi.


Illetve a jogosultság jogcíménél be kell pipálni valamit? Az elsőt hazastarsa vagyok olyannak aki jogosult, de en nem vagy csaladi pótlékre jogosult (végülis vagyok, csak nem én kérem, de lehet ezt is túlgondolom:))


Köszönöm szépen a segítséget!


2021. dec. 13. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereket tüntesd fel a jogosultaágának megfelelően. Családi pótlékra mindkét esetben jogosult vagy, nem az számít, hogy ki kapja, hanem hogy ki kaphatná. Ja és nem KELL kitöltened a nyilatkozatot, ez csak egy lehetőség, semmi kötelező erő nincs benne. Ha nem adod be, akkor is ugyanazt az összeget fogod visszakapni, csak időben eltolva.
2021. dec. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"de en nem vagy csaladi pótlékre jogosul"


De jogosult vagy rá, csak nem a Te nevedre folyósítják.


A már megszületett gyermeket feltünteted, és ikszeled hozzá az a) pontot.

A következő táblázatban a b) pontot ikszeled és jelölöd, hogy mikortól töltötted a terhesség 91. napját, a végdátum 2021. december 31. lesz.


6. pontban feltünteted apuka nevét, adóazonosító jelét és az egészet évet végigikszeled.


A főlapon értelemszerűen kitöltőd az adataidat, majd a (D) táblában azt, ahova a visszatérítést kéred. Bankszámlára, vagy valamilyen címre.


"gyes alatt ha jól tudom nincs ami visszajárjon"

Ez nem érdekes, nincs jelentősége a nyomtatvány kitöltése szempontjából.


Neked kell kitöltened nyilatkozatot, mivel a családi pótlékot nem Neked folyósítják.

2021. dec. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. dec. 18. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!