Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyed, majd gyesen levő anyakén...

Gyed, majd gyesen levő anyaként hogy igenyeljem vissza az SZJA-t?

Figyelt kérdés

Augusztustól GYESen vagyok és várandós második gyerekkel, DE nem vagyunk még házasok a párommal.


A családi pótlékot ő igényelte KATA-sként , a cs kedvezményt én alkalmazottként.


Ebben az esetben a nyomtatvány végén a házastárs élettársi adataihoz ugyanúgy beírhatom az adatait?


És mi az a 12 hónap kipipálása? Hogy mindre igénylem az szja-t és a nav majd kiszámolja úgyis?


Valamint varandossagom a második gyerek változtat valamit az adatokon vagy összegen?


Bocs ha idétlen kérdések most ismerkedünk ezzel és egyből bepanikoltam h semmit nem értek



2021. dec. 1. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A házastárs/élettárs adataihoz írd be a párod, mindegy, hogy ki van gyesen vagy ki katás. A hónapoknál azt kell beikszelni, amikor jogosult voltál. A NAV nem számol semmit - mivel van gyereked, az egész éves szja-dat vissza fogod kapni (max 809 ezer), a párod pedig a katásoknak járó összeget.
2021. dec. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm

És ha nem vagyok házasok se bejegyzett élettársak akkor is beirhatom?

2021. dec. 1. 16:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha az apa jogosult a gyermek után családi pótlékra, akkor teljesen mindegy, hogy házasok vagytok, vagy sem, élettársként bejegyzettek vagytok vagy sem.


Mindketten jogosultak vagytok családi pótlékra, függetlenül attól, hogy ki igényelte azt, ez által családi kedvezményre is, függetlenül attól, hogy azt ki vette igénybe és milyen arányban. Az előbbiek alapján az adóvisszatérítésre is.

2021. dec. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!