Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet bajom ha egy cég hamisan...

Lehet bajom ha egy cég hamisan jelentett be és csak most vettem észre?

Figyelt kérdés

Rövidre fogva a storyt annyi lenne hogy volt egy internetes állásinterjúm egy itthoni nagyobb céggel, és először érdekelt az állás de jött egy jobb opció. Az interjún azt kérték hogy utazzak el egy másik megyébe hogy hivatalosan lepapírozzuk a dolgokat és kapjak egy felhasználót. Ezt a lépést nem tettem meg, gondoltam elég lesz az nekik egy visszautasításnak hogy nem mentem el. Itt megjegyezném hogy nem pazaroltam az idejüket mielőtt leszolna valaki, mivel ez egy "tömeges" beléptetés lett volna.


Visszatérve a storyra... nem mentem el és kb 1-2 héttel később kaptam egy munkaszerződést az említett cégtől. Néztem egyet hogy ugyan ez micsoda de nem gondoltam túl a dolgot. Kb. 1 hónappal később kaptam egy másik levelet miszerint be is jelentett a cég. Akkor már felhívtam őket, elmagyaráztam a történteket. Át lettem irányítva egy HR-eshez és elnézést kért a kellemetlenségekért és elmondta hogy az ő oldalukon volt a hiba.


Nos.. eléggé rossz helyzetben voltam az utóbbi 9-10 hónapban pénzügyileg, az okát nem részletezném de a lényeg hogy nem fizettem a TB-met ezalatt a 9-10 hónap alatt. Kb egy hete ránéztem ügyfélkapun hogy mennyit kell fizetnem mivel most jöttem úgyahogy jobb pénzügyi helyzetbe. Meglepődtem nagyon mikor annyit láttam hogy 1300 ft adózói többletem van.. Szóval én azt gyanítom hogy még mindig be lehetek jelentve az adott cégnél. Biztosra nem tudom mert még nem mentem be a NAV-hoz. A héten tervezek egyébként bemenni.


A kérdésem a következő: Lehet-e valami problémám ebből az esetből? Ha józan paraszti ésszel nézem a dolgokat akkor tiszta sor hogy a cég a hibás (bár az én nemtörődömségem csak rontott a helyzeten). De mégis van bennem egy kis félsz, hisz mégis csak 1 kisember vagyok egy nagy cég ellen.



2021. nov. 10. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
A cég visszamenőleg törli a bejelentésed, te befizeted az elmaradt tb-ket és ennyi, komolyabb gondod nem lesz ebből.
2021. nov. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg valami ilyesmi lesz. Szívesen kifizetem azt az időszakot amit ők fizettek helyettem hiszen ez így van rendjén. Csak attól tartok lesz valami következménye is. De reméljük nincs igazam :)
2021. nov. 10. 08:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet következménye ennek, elég egyértelmű és sajnos gyakori eset.
2021. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun a TAJ szolgáltatásokban vagy valami hasonló neve van, le tudod kérni a biztosítási jogviszonyodat és akkor kiderül be vagy e jelentve valahova.

Mo.hu-n ha bejelentkezel és keresőbe beírod, hogy biztosítási jogviszony, akkor ki fogja dobni, nem tudom a pontos nevét.

2021. nov. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4es: megnéztem és nem jelez semmit. Lehet ilyen? Az utolsó "bejelentésem":

APEH T1011 2019.03.31 - 2020.10.25 volt.

2021. nov. 11. 05:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi probléma, aláírás hiányában a munkaszerződés érvénytelen, munkavégzés hiányában pedig nem jött létre munkajogviszony sem.


Innentől a cég kidobta a pénzét az ablakon, ez az ő tanulópénzük volt.


Az ügymenet lényegében nem jutott túl a tárgyalási fázison, hiába jelentett be a munkáltató.


Ha te megjelensz a munkahelyen munkára kész állapotban, és munkavégzés kezdeténél aláírtad a jelenléti ívet, onnantól indul a munkajogviszonyod.

2021. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"4es: megnéztem és nem jelez semmit. Lehet ilyen? Az utolsó "bejelentésem":


APEH T1011 2019.03.31 - 2020.10.25 volt."



Akkor meg végképp semmi probléma, mivel a cég is hazudott...

2021. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!