Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van egy Online magánvállalkozá...

Van egy Online magánvállalkozásom, hogyan adózzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy igen sikeres vállalkozásom, ami egyre több profitot termel napi szinten. (15 ezertől 50 ezer forintig)

Jelenleg úgy működik a rendszer, hogy nyújtok Online egy bizonyos szolgáltatást (csak külföldön élő embereknek, magyaroknak nem), majd a kifizetés PayPallal történik meg. Miután kifizettek, én kiutalom a pénzt a számlámra.

Na most a kérdésem a következő: Hogyan adózzak?


A probléma az, hogy tapasztalatlan fejemmel, úgy 350 ezer forintos bevételnél járok jelenleg év eleje óta és az ég világon senkinek nem állítottam ki számlát. Úgy voltam vele, hogy mert külföldi, nem szükséges, a PayPal intézi, hát tévedtem. Szóval a kérdésem az: hogyan adózzak, lehet gondom abból hogy eddig nem adóztam és nem állítottam ki számlát? Ha innentől mindent rendesen csinálok, adózva, számlával (vagy esetleg adózva, számla nélkül?


Hogy a legpraktikusabb?

Előre is köszönöm és kérlek ne kövezzetek meg, igen kezdő vagyok az üzlet világában, valamint a nagy betűs életet is még csak tanulom :)



2021. jún. 14. 00:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Paypalra nem lát rá a nav, nem lesz bajod.


Legcelszerubb a Kata-s adózási rendszer, havi 25-50 ezer. Mindenkinek adsz számlát és a havi adód fix lesz.

2021. jún. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

"Paypalra nem lát rá a nav, nem lesz bajod."

De azt írta a saját (gondolom magyarországi) számlájára kiutalja onnan, arra meg rálátnak.

2021. jún. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
16%
A netes sztripperkedés után nem kell adózni.
2021. jún. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Minden után kell adózni. Itt ebben az országban nincs olyan hogy nem kell. Egyéni vállalkozói a legegyszerűbb. De könyvelő segítségét ki kell kérni szerintem.
2021. jún. 14. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Napi szinten 15-50 ezer, de 350 ezernél tartasz év eleje óta. Hát én ezt nem nevezném igen sikeresnek.
2021. jún. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehm, te aztán jó szar matekos lehetsz :DD Vagy heti 15-50 ezerre gondoltál? 🤔
2021. jún. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt írja van egy "igen sikeres" vállakozása, de számolni meg nem tud. Elég kamu szaga van. Bár ki tudja, az OnlyFanshoz sem kell tudni számolni, és bőven lehet ennyit keresni vele.
2021. jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A fikázóknak üzenem, hogy ami eddig nem futott túl jól, most fellendült és az elmúlt napokban értem el ezt a profitot. Egy vállalkozás nem fog egyik napról a másikra termelni ennyi pénzt, el kell érni azt az állapotot hogy elérjen egy áttörést. Most jött el ez a pont, innentől stabil, napi bevételem van, ami azt jelenti hogy egyre komolyabbak a számok. De ezt ti azért nem érthetitek, mert el vagytok vakulva a gyűlölettől. Nem is ez a lényeg.


Akik pedig segíteni akarnak, segítettek: Katás vállalkozó vagyok. Nem lehet abból bajom, hogy eddig nem adtam számlát? Ha mostantól adok mindenkinek? Egyébként igen, belföldi bankba utalom ki.

2021. jún. 14. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8: Ha akkora bizniszmen lennél, mint aminek gondolod magad, akkor tudnád azt is, hogy az hogy volt pár jó napod (ha a megadott napi érték átlagával számolunk akkor szűk két hét) még nem elsz sikeres a vállakozás. Majd ha ezt a növekedést évekig fenntartod, mondhatod hogy "igen sikeres" a vállakozás.


Egyébként igen, lehet belőle bajod ha nem adtál számlát. Akkor is, ha csak egyszeri alkalom volt. Az más kérdés hogy a gyakorlatban lesz-e belőle bajod (valószínáleg nem), de lehetne.

2021. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi

Egyéb kommenteket várok, aki esetleg tud még valami okosat mondani :)

2021. jún. 14. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!