Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bt- ben Katás lennék és...

Bt- ben Katás lennék és kiosztanám egy magánvállalkozónak a munkát, akkor az ő bevétele beleszámít az én kata keretembe?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tehát ha BT-ben vagyok katás beltag és kapok egy munkát amit én továbbadok egy magánvállalkozónak aki ugyan úgy katás. Az az összeg amit egy cégtől kapok erre mondjuk 1,2 millió. amiből az én részem lenne 600 ezer és a magánvállalkozó része is 600 ezer.

Ez így egyben meghaladja a kata keretemet mint bt de külön külön belefér, ugye a 12 millióba évente.


A kérdésem az, hogy ebben a helyzetben a NAV, hogy számolja ezt?

Tehát az egy összeget nézni ami befolyt a bt-be ami ugye meghaladja a kata keretet, vagy én a magánvállalkozó számláját el tudom "számolni" vagy levonni a bevételből vagy ilyenek, hogy ne érjem el a kata keretét?



Valamint, ha bt ként katásan csak egy megrendelőnek számlázok éveken keresztül az bujtatott foglalkozásnak minősülne, így törvényellenes?


Válaszokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 22. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel te az 1,2 milkót számlázod ki, ennyi érkezik be a számládra, ezért az a bevételed. Az már a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy ebből neked mennyi a költséged. Nem lehet levonni semmit sem, pont ez a kata lényege.

Bt-nél nem igazán nézik a bújtatott foglalkoztatást, mivel társas vállalkozás.

Pluaz ha a munka egy részét alvállalkozóval csináltatod, akkor baromi könnyű is lenne megdönteni a vélelmet.

2020. ápr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írta. Amúgy lehet neked 2 milliós bevételed is egy hónapban, az a lényeg hogy éves szinten ne menj 12 misi fölé.

A Katának az a lényege, hogy havi 50 ezerért lehet 12 millió éves bevételed és nem érdekli őket, hogy mire költöd.

Szóval, ha 600 ezerért szolgáltatást veszel igénybe vagy cicás képeket vásárolsz az senkit nem érdekel.

2020. ápr. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Kata bevétel alapon van
2020. ápr. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!