Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha csak fogadtam pénzt Revolut...

Ha csak fogadtam pénzt Revolut-on (kisebb összegek, max havi 90-100 ezer értékben), azt a Revolut jelenti e a NAV-nak mondjuk CRS-en keresztül? Nem munkabér - valaki aggódott értem, hogy ne haljak éhen Covid alatt.

Figyelt kérdés
Adókerülés e ez vagy sem? Utólag jutott eszembe, hogy ez előfordulhat, már leadtam a rendes adóbevallásom, a Revolut meg most kéri az appon keresztül az adószámom.

2021. máj. 24. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha a nav az ilyenekre ramenne akkor eleg sokan kerulnenek rossz helyzetbe. Beleertve persze az orok orzojet is... Ne aggodj
2021. máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató sorokat, de tényleg itt ülök most tanácstalanul, hogy merjem e megadni a Revolut-nak az adószámom vagy sem. (Nyilván meg fogom adni.) A Revolut meg ugy olvastam, hogy a CRS alapján, mint minden banki jelleggel működő szervezet beszed bizonyos információkat, amiket továbbíthat abba az országba ahol a számlát tulajdonló személy adózik: hevenyészett fordításban személyes adatok, számla egyenleg és befektetési jövedelem (beleértve a megszerzett számlakamatokat és osztalékokat).

Namost, nekem kb egyik se volt - csak ez a számlámra beeső elsősegély, ami után nyilván nem adóztam, de tudtam kaját venni.

Örülnék, aki tájékozott a témában elmondaná nekem mit várhatok.

2021. máj. 24. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem adod meg, akkor is el fog jutni, csak cserebe felfuggesztik a accountodat es az adocsalas vadja siman megall, hiszen meg a nyomokat is megprobaltad eltuntetni. (Amit eddig mondtunk sokan, hogy a Revolut nem tud anonim lenni, az beert, az EU-s adohatosagok elovettek, innentol kezdve a kapcsolo kartyaktol kezdve sok uton osszekothetik a vonakodo tulajdonosokkal. A revolut nem olyan, mint Svajc (volt).)


Ehhez kepest minden gond nelkul beadhatsz egy helyesbito adobevallast, feltuntetve benne a kimaradt dolgokat, es mentesulnel barmilyen begativ kovetkezmeny alol.

Elegge egyertelmu, hogy melyik lenne logikusabb.

2021. máj. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ hármas, annyit még segítenél, hogy egyáltalán mint micsoda számoljam ez el én? Nem kereskedtem semmivel végülis.
2021. máj. 24. 17:12
 5/10 anonim ***** válasza:

Valahonnan kellett jojjon a penz.

Segely, adomany, ajandek, stb.

2021. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát valahol a baráti kölcsön lenne a jó leírás.
2021. máj. 24. 17:55
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy ajándék, mivel nem várják vissza.
2021. máj. 24. 17:57
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Revolut! :-)
2021. máj. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Ajándékozás magánszemélyek között. 150000 Ft alatt se bejelentési, se illetékfizetési kötelezettség nincs.
2021. máj. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként az adatszolgáltatás keretében nem fogják a tranzakcióidat megosztani, csak a te adataidat, a számla adatait és a számlád egyenlegét a tárgyév utolsó napján.
2021. máj. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!