Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell ezt értelmezni az...

Hogyan kell ezt értelmezni az otthonfelújítási programban?

Figyelt kérdés

Nem tudom volt e hasonló jogi megfogalmazás, de ha igen akkor az lehet az irányadó, mindenesetre szeretnék biztosra menni:

"A támogatás a lakáson végzett építési tevékenységek befejezését és a számlák kifizetését követően 60 napon belül,

de legkésőbb 2022. december 31-ig igényelhető. Több számla esetén az igénylési határidő számításánál a legutolsó

kifizetési időpontot kell alapul venni."


Vehetem-e biztosra, hogy ha elkezdek költekezni, első hónapban egy kis festéket, 6.-ban egy konyhabútort, majd rá egy évre fürdőszobát újítok fel stb akkor az 1-2 évees számlák is elszámolhatólag feltéve ha van egy friss.

Csak mert ez a megfogalmazás nekem hülyeségnek tűnik. 60 napod van az utolsó számlától.. de ha lekésted elég ha veszel egy vödör festéket és onnantól az az utolsó számla...



2020. nov. 26. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem veheted biztosra - már csak azért sem, mert ez majd csak jan. 1-én lép életbe és addig még 50 x is változtathatnak rajta.

Mint ahogy azt is utólag találták ki, hogy ha van a háztartásban 25 év alatti gyerek, akkor is igénybe vehető.

2020. nov. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem veheted biztosra. A kormány szokása, hogy hoz egy szabályt, aztán utólag és visszamenőleg kezdi értelmezni (megmagyarázni), hogy valójában miként gondolta kivitelezni.
2020. nov. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Komolyan jobban örültem volna, ha inkább csak 30-40% a visszaigényelhető, (szinte csak az áfa +egy kis plusz, hogy megérje tényleg nem feketén dolgoztatni), de cserébe nem kéne azon fenakadni, hogy minden család csak egy alkalommal vehet iigénybe.. nyílván nem mindenki tud leakasztani nagyobb összeget egy egyszeri felújításra.
2020. nov. 27. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:

"nyílván nem mindenki tud leakasztani nagyobb összeget egy egyszeri felújításra."


Így van és emiatt sok embernek nem is fog kedvezni, csak akinek eleve van pénze :-(

"Szegény ember", kisember a következőképpen tudná megoldani: felvesz mondjuk 5 millió hitelt, megcsináltatja a munkálatokat, SZÁMLÁVAL (tehát nem feketén) és abból visszigényelhet 2,5 milliót.

Ha szerencséje van, akkor nem kötnek bele semmibe és nem változtatják meg addig 25-ször (mint az alaptörvényt) a rendeletet és visszakapja a 2,5 milliót, s láss csodát, már csak 2,5 millió hitel marad a nyakán :-(

Ha nincs szerencséje, akkor jóval több... :-(

2020. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy szakértő válaszolta, hogy lehet gyűjtögetni a számlákat januártól, legkésőbb 2022 őszéig be kell adni, úgyhogy nem kell egyszerre befektetni annyi pénzt.
2020. dec. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért szerintem nem ennyire sötét a helyzet.

Igen! Sokszor, sok minden változtatnak, de azért általában az eredeti koncepcióhoz képest csak pozitív változások szoktak lenni (bővül az igénylők köre, stb). Már most változott a koncepció a napelemekkel kapcsolatban, és az is kedvezően.

Amikor sok éve felvettük a CSOK-ot (elsők között), akkor kedvezőtlenebbek voltak a szabályok, mint rá fél-, egy évvel.

2021. jan. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Azért szerintem nem ennyire sötét a helyzet.


Igen! Sokszor, sok minden változtatnak, de azért általában az eredeti koncepcióhoz képest csak pozitív változások szoktak lenni (bővül az igénylők köre, stb)."


Igen, 6-os, amikor HITELT ADNAK. Persze, hogy pozitív irányban változik, hiszen minél több ember adósodik el, annál jobb (a bankoknak)


De amikor ADNI KELL, akkor nem ennyire rózsás a helyzet: kérdezz meg pár munkáltatót: tavasszal meghirdették, hogy támogatják azokat a munkahelyeket, ahol nem bocsátották el az embereket, aztán utólag kiderült, hogy csak azokat, ahol 4 órába jelentették be az embert, meg ahol oktatást tartottak, stb.


Jelen esetben felveszi az ember a 6 millió ft hitelt, mert nincs annyi pénze, hogy 6 millióért felújítson, elvégezteti a munkákat és UTÓLAG megkapja a felét, ha megfelelnek a számlák a feltételeknek. Ha nem, akkor meg pofára esés van. Visszatérhetünk majd később erre a témára, hányan fognak panaszkodni, hogy nem fizettek ki ezt meg azt.


A napelemes dolognak meg annyira ne örülj, mert ott meg változtatni akarnak majd a rendszeren (ha túltermelés van) - olvass utána.

2021. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt egy lehetőségnek kell felfogni. Aki egyébként is újított volna idén vagy jövőre ilyen értékben, akkor remek, ingyen pénz. Már ha minden egyéb feltételnek megfelel. Nálunk megvan minden feltétel, de nem terveztem idénre csak egy festést és bejárati ajtó cserét. Az ajtót nyilván szakember teszi be, ott lesz munkadíj, mellé még a festék ára is hozzászámolható és én ki is maxoltam a magam részéről. Nem fogok emiatt kölcsönt felvenni és siránkozni sem fogok amiatt, mert úgymond benthagytam egy csomó pénzt, mert cserébe nem verem adósságba magam.
2021. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as, a válaszoddal remekül alátámasztottad azt a meglátásomat, hogy ez is azoknak kedvez, akiknek egyébként is van pénzük :-(


Viszont jellemzően nem olyan emberek élnek korszerűtlen, dohos lakásban, akiket felvet a pénz.

2021. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most őszintén. Melyik az a támogatás, aminél másképp van? A családi adókedvezmény is azoknak kedvez, akiknek jó keresetük van, sőt, egyáltalán VAN keresetük. Az a réteg, aki ahogy írod, korszerűtlen, dohos lakásban él, annak sokszor nincs munkája, vagy nagyon kevés pénzért gürizik. De nem adhatsz ezeknek az embereknek oda "csak úgy"3 millió forintot, mert az a többiekkel szemben lenne igazságtalan. Mi "proletárok"vagyunk, panelban lakunk, nem vágyom csili-vili kertes házba, a lakás a panelprogram által korszerűsítve lett, belül mindig annyit újítunk fel, ami szükséges, de nem szeretnék milliókat beleölni. Van épp spórolt pénzünk ebből a kevésből is, de nyaralásra, élményekre gyűjtünk, nekünk ez többet ér.

Fel tudnánk venni a hitelt és fizetni is tudnánk, de nem akarjuk.

A probléma az, hogy olyanok fognak beleugrani a hitelbe, akik kérték a hitelmoratóriumot is, stb és majd egyszerre fog a nyakukba szakadni a sz.r.

Akinek ez a 6 millió bagó, annak ez ingyen pénz. Ez van.

2021. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!