2021: KATA helyett KFT?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor mi? Mi az a vállalkozási forma, ami a legkisebb áremeléssel hozza ugyanazt a profitot?

2020. jún. 26. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10-es: Jaja, én is pont így vagyok ezzel, hogy ez most így ebben a formában nyilván elég szarul hangzik, de nem jöttek ki a részletek. Mondtak egy általános lózungot amit nyilván felkapott a sajtó, mert hát azért csak 3-400ezer (?) ember érintett, biztos olvasni fogják sokan. Csak nem értem minek tesznek ilyen nyilatkozatokat tényleg amikor semmi konkrétum nincs még. Bőven elég lett volna annyit nyilatkozni, hogy szigorítás lesz, kész, passz.
2020. jún. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Egyébként nem hiszem, hogy hirtelen megugrik a külföldi partnerek száma.

Én 4 éve csak külföldieknek számlázom, könyvelő csinálja és rendszeresen könyvvizsgáló nézi az anyagaim (így remélem jól csinálják a dolgokat) és a helyzet az, hogy EU-s magánszemélynek úgy számlázhatsz, ha a célország áfakulcsa szerinti áfával látod el a számlát, amit negyedévente bevallasz és befizetsz a MOSS rendszeren át, ami leosztja utána már az ügyfél országa szerinti adóhatóság felé az áfát. EU-s cégnek úgy számlázhatsz áfamentesen, ha van a partnernek EU-s adószáma, akkor viszont neki kell befizetnie az áfát a saját országában. EU-n kívül cégnek és magánszemélynek is lehet áfamentesen számlázni, de ebben van egy csavar: csak akkor számlázhatsz, ha áfamentes vagy, mert ez esetben arra kell hivatkoznod, hogy "áfatörvény területi hatályán kívüli" ügyletről van szó, ergo az áfatörvény alá kell tartoznod, hogy erre hivatkozhass. Viszont akkor a belföldi partnereknek is már csak áfásan számlázhatsz ugye.

De javítsatok ki, ha valami nem jó és keresek új apparátust. :D

2020. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jó az irány, de vannak azért tévedések :)

Nagyban függ attól, hogy mit számlázol (termék, szolgaltatás, abból sem mindegy, higy milyen), függ az áfastátuszodtól. Szóval lehet, eu-s magánszemélynek magyar áfával számlázni, de lehet áfamentesen. Mosst nem muszáj belevonni, csak ha a célország összeghatárát meghaldtad.

Eu-s partnernek nettóban számlázol, de csak bevallási kötelezettség van, fizetési nincs egyik félnek sem.

Harmadik országba is lehet áfamentesen számlázni akkor is ha áfakörös vagy és ha nem is. Ha valaki alanyi adómentes, akkor az áfatörvény hatálya alatt van, mivel csak akkor lehet alanyi mentes. Szóval ez a rész nem mondanám, hogy igaz.


Viszont rengeteg kivétel és speciális szabályozás van, ezt így öt mondatban nem lehet összefoglalni, ahogy te tetted.

2020. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igazad van, kicsit általánosítottam. Egyébként szolgáltatást nyújtok, hogy pontosítsam a perspektívámat. De azt hiszem elkanyarodtunk az eredeti témától, mea culpa.
2020. jún. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is fejtörésre késztető dolog ez most.A mi vállalkozásunk szolgáltató,főképpen egy vevőnek szolgáltatunk-néha beesik egy-egy kisebb más,a 12 millió kimaxolva így is. Áfa mentes tevékenység, az egyéb adózási formák mind kedvezőtlenek, mert a szerződéseink szerint minden tárgyi feltételt a vevő bocsájt rendelkezésünkre, mi csak az időnket és a szaktudásunkat visszük, tehát semmit elszámolni nem tudunk.Ev. és Bt egyébként.A szolgáltatásunk amúgy nem egyedi, szerintem szinte mindenki valamilyen vállalkozási formában szolgáltat főállás mellett.
2020. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!