Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vajon tudja a jelenlegi NAV,...

Vajon tudja a jelenlegi NAV, hogy mi a gyors és látszólag törvényes meggazdagodás egyik legegyszerűbb módszere?

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják, hogy hogyan tudnak egyes emberek viszonylag rövid idő alatt és látszólag teljesen törvényes úton hihetetlen mértékben meggazdagodni. A módszert állítólag eredetileg attól a Stadler Józseftől nyúlták le, aki Akasztón, 1951. január 2-án Dunaújvárosban született és 2017. november 21-én Dunaújvárosban halt meg. Ez a Stadler birkapásztorként kezdte a pályafutását, de nem sokkal a rendszerváltás, azaz a kapitalizmus beköszöntése után már milliárdosként éldegélt. Igaz, amikor az adóhatóságok az adócsalási módszereire rájöttek, akkor háromszor is börtönbe került. Számomra azonban úgy tűnik, hogy a módszere örökre beíródott a magyar történelembe. Ugyanis sokan még mindig nem tudják, hogy Stadler milyen egyszerű, de nehezen bizonyítható módszert alkalmazott az adócsaláshoz. Ugyanis a konkrét módszereit sohasem publikálták. Így csak azok ismerhették azokat, akik már akkor is olyan hivatalokban dolgoztak, vagy olyan kapcsolataik voltak, ahol és akik olvashatták a bírósági perei anyagait. Mivel nem akarok másoknak még jobb adócsalási tippeket adni, ezért itt és most csak az ő egyik kedvenc módszerére hívom fel a figyelmet.


Ha bármilyen semmiségért adunk valakinek egy tízmillió forintról szóló költségelszámolási számlát, akkor azt a számla kiállítója levonhatja a saját jövedelemadójából. Igaz, aki az árúját látszólag eladta tízmillióért, az fizet utána mondjuk (az egyszerűség kedvéért) 20 százalék ÁFÁ-t, azaz kétmillió forintot. Cserébe a tízmillió forintról szóló hamis számlát adó kifizeti a vevő helyett a kétmillió ÁFÁ-t, majd pedig megosztoznak a jövedelemadóból levont és megmaradt nyolcmillió forinton. Így tehát a számla adója és az akár egyáltalán nem létező árú átvevője egyaránt nyer négy-négymillió forintot. Ekkor már csak azt kell eldönteniük, hogy kettőjük közül ki adja a nevét a számlához és ki a vételhez. Nos, városi legendák szerint a Stadler-módszernek elnevezett adócsalásnak ez a módszere továbbra is virágzik. Mindezt csak azért írom le, mert állítólag az utóbbi 20 évben már többször átszervezték a NAV-ot és annak teljes személyi állományát is. Ezért nem tudhatom, hogy a mostani NAV-szakértők mennyit tudnak a Stadler-módszerről. Továbbá azt sem tudom, hogy ilyen szempontból vizsgálják-e egyáltalán mostanában a gyorsan gazdagodókat. Aki biztosan tudja, kérem nyugtasson meg.



#gazdagság #NAV #adócsalás #Stadler-módszer
2020. jún. 17. 12:45
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Fiktív számlázást ezer éve ismeri a NAV. A mostani is. Csak jelzem, a NAV-nál is többnyire olyan emberek dolgoznak, akik valamikor cégeknek könyveltek, gazdasági vonalon akár több évtizedes gyakorlatra is szert tettek a versenypiacon. Aki ebből kimaradt, annak pedig átadják ezeket a tapasztalatokat a munkájuk során. :)
2020. jún. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!