Részmunkaidős szerződésmódosításra (heti 10 órára) kötelezhet-e a munkáltatóm ha teljes munkaidőbe vagyok jelentve? Vírusra, megrendelésre való tekintettel.
A "kötelez"-t úgy kell érteni, hogy felajánlja.
Te pedig elfogadod, vagy nem.
Ha nem fogadod el, akkor te kényszeríted őt arra, hogy teljes bért fizessen, holott nem dolgozol teljes munkaidőben - mivel nincs mit.
Teljesen szabályosan felmondhat neked, rendes felmondással.
Ezzel annyit nyersz, hogy a felmondási idődet valóban teljes bérrel fizeti - utána viszont nem lesz munkád. Megéri?
Szerintem nem.
Jó fej a cég, hogy nem küld el, hanem szerződésmódosítást ajánl. Persze ez a dolgozónak nem esik jól, de ha tényleg nincs megrendelés, nincs bevétel, akkor mit vársz, miből fizessen ki téged, meg az adókat, járulékokat?
Ha nem akar csődbe menni, ez az egyetlen, amit most tehet, ha nincs jelentős tartaléka.
Én egy kisebb cégnél most nem ugrálnék, mert arra emlékezni fognak. Inkább örülnék, hogy amúgy meg akarnak tartani, csak most ideiglenesen ezt kell tenniük. Ha újra lesz megrendelés, vissza fognak módosítani mindent.
Azt mondják, most lehet menni futárkodni, akár tényleges futárcégekhez, akár ételkiszállítóhoz. Így ha van egy fix állásod napi 2 órára, a szabadidődben vállalhatsz egy másodállást erre a (reméljük) kis időre.
"Jelenleg a vis maior helyzetre tekintettel a munkáltató azonnali hatályú felmondásra is jogosult, pláne ha igazolható, hogy jelentős visszaesése van. Pláne azok után hogy ajánlott alternatívát amit nem fogadtál el."
Ez melyik törvényben van benne?!?!?!
Kötelezni nem kötelezhet.
Én 7 éve jártam így. Akkor mondta a főnök, hogy napi 4 óra, mert nincs elég munka. Én erre azt mondtam, OKÉ, de csak december 31-ig, utána visszaáll automatikusan minden napi 8 órásra. Ha ez lesz benne a megállapodásban, aláírom, ha nem, akkor nem írom alá.
Megegyeztünk...
Ha nem egyezett volna bele, akkor kénytelen lett volna felmondani 7 hónapnyi felmondási idővel (ez nem vicc). Láthatóan Ő is tudott számolni, hogy ez mennyibe fájna neki és inkább elfogadta az ÉN ajánlatom. :)
Szerintem részleteztük, mégis jött ez a nagyképű válasz.
Nem kötelező elfogadni, viszont akkor azzal lehet számolni, hogy elküld. Mindenki döntse el, melyik a jobb neki.
Utolsó, ha te nélkülözhetetlen vagy, vagy úgy érzed, hogy találnál másik állást, akkor lehet alkudozni meg kitartani a te változatod mellett.
Jelenleg viszont egy pincér vagy egy gyári szalagmunkás bármikor pótolható, és nem fogják díjazni, ha ő áll neki feltételeket szabni.
Lehet úgy is hozzáállni, hogy "megkapom az x havi végkielégítést". Rendben, akkor most pár hónapig van pénzed, utána meg kezdheted előről az életed felépíteni az új helyen.
Mérlegelni kéne, nem nagyképűsködni. Senkinek sem könnyű.
Kérdezőnek az eredeti kérdéshez: a megélhetésed múlik rajta, vagy azért van pár havi tartalékod? Illetve el tudsz menni pl. ételfutárnak, hogy kiegéászítsd a jövedelmed? Sőt, amúgy sokaknak még jól is jön egy kis kényszerpihenő, végre lehet tényleg pihenni, kertészkedni, a családdal lenni. Még mindig csak 2-3 hét telt el, még nem kell éhenhalni...
"Mérlegelni kéne, nem nagyképűsködni. Senkinek sem könnyű."
Nem tudom, hogy ebben mi volt a nagyképűség?
A cég ajánlott részmunkát, nekem előnytelen volt úgy, hogy nincs biztosítva az, hogy visszaállunk idővel teljes munkaidőre. Ezt jeleztem. Mi ebben a nagyképűség olyankor, amikor egy munkaszerződés két fél megállapodása?
A másik fél részéről a hatalommal való visszaélést ezek szerint normálisnak tartod?
Nem fogod elhinni, de akkor is ehhez ragaszkodtam volna, ha nincs ilyen mennyiségű végkielégítésre lehetőség.
Már bocsi, de ezt had" döntsem el én (is).
Ne feledd! Két fél megállapodása egy szerződés!!!!
A kérdés pedig ez volt:
"Részmunkaidős szerződésmódosításra (heti 10 órára) kötelezhet-e a munkáltatóm ha teljes munkaidőbe vagyok jelentve?"
Egyértelmű válasz: NEM!
Kötelezni nem! MEGÁLLAPODHATTOK, ha neked is megfelel.
Nem a dolgozó feladata megmenteni egy céget, mivel egy gazdasági társaság haszonszerzés céljából jön létre, a különböző veszélyeket is belekalkulálva (felelősségteljes vállalkozás).
A dolgozó döntse el maga, hogy neki mi a jó. Már bocsi...
De hányszor írjuk még le neked, hogy ezt így kell érteni???
Igen, két fél megállapodása a szerződés. Valóban.
Az viszont a munkáltató egyoldalú döntése lehet, ha úgy dönt, hogy nem fizet a semmire, és nem tart ott 80 embert, ha a jelenlegi körülmények között 10-nek is alig jut munka.
Na, a rendes felmondás az nem két ember döntése, remélem érted.
És teljesen jogszerű, szabályos.
HOgy mi volt benne a nagyképűség? Az, hogy te mondtad meg, meddig tartson a 4 órás időszak, és mikor álljon vissza. Nem a munkavállaló dirigál. Ő alkalmazott. Tudom, vannak jogai. Jogaink, mivel én is alkalmazott vagyok. Nekem is az az érdekem, hogy 8 órás maradjak, teljes bérrel. Biztosan megviselne, ha módosítani akarnának, de nem állnék neki pattogni, hogy most ideiglenesen aláírom, aztán 2 hónap múlva vissza az egész. tudom, hogy mik a jogaim, de azt is tudom, hogy ő mit tehet meg. És igen, elküldhet, jogszerűen.
ezért írtam azt, hogy akit most csak áttesznek 2-4-6 órásba, az még jól jár, és örüljön, mert legalább érezheti, hogy a cég számol vele, nem akarják elküldeni, csak próbálnak túlélni.
Most mindenki összébbhúzza a nadrágszíjat, irreális elvárás az, hogy nulla munkára teljes bért fizessenek. Aki ebben a cipőben jár, az nagyon szerencsés, de lássuk be, ők nem sokan vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!