Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pályázatos könyveléshez ért...

Pályázatos könyveléshez ért valaki?

Figyelt kérdés

.AZ IGÉNYELHETŐ TÁMOGATÁSI ÖSSZEG

∑ 4 573 800 Ft

• A vállalkozások számára maximum 4 573 800 Ft támogatás nyújtható.

• A megítélhető támogatás a projekt elszámolható összes költségének maximum 100%-a.

• A támogatott vállalkozás által igényelhető előleg összege legfeljebb a megítélt támogatás 50%-a lehet (a támogatott vállalkozás 6 havi projektben elszámolható személyi jellegű költség, illetve az erre eső 40%-os átalány költség összege): maximum 2 286 900 Ft.

foglalkoztatáshoz kapcsolódó elszámolható költség: 3 267 000 Ft

• Bérköltségként maximum havonta 225 000 Ft, valamint a hatályos jogszabályok szerinti, munkáltatót terhelő adók és járulékok számolhatók el, azaz a felhívás meghirdetésének időpontjában havonta összesen 272 250 Ft/hó.

• KATÁ-s adózó saját jogviszonyára vonatkozóan csak a kapcsolódó, a személyes közreműködésért kifizetett jövedelem számolható el, amelynek összege havonta legfeljebb 272 250 Ft, maximum az alábbi jogszabály alapján a bevételből származó jövedelem 60%-a lehet.

• Felhívjuk a figyelmét, hogy KATA adózó esetén az a jövedelem számolható el, amely a kisadózó vállalkozások tételes adójáról és a kisvállalati adóról szóló 2012. évi CXLVII. törvény 10. § (3) bekezdése alapján a bevételből származtatható. A törvény alapján pedig a bevétel 60 % minősül jövedelemnek. Abban az esetben amennyiben a kedvezményezett nem realizál bevételt, addig jövedelme sem keletkezik. Amíg nincs jövedelme és bevétele, addig ilyen formában nem elszámolható ez a költség.

Vállalkozásindítási tevékenységek és kapcsolódó egyéb költségek (maximum 1 306 800 Ft)


------------------

Tehát Katával meg fiktív bevételekkel egész egyszerűen lehetetlen bebukni az első évet jól értem?

A második évre meg vagy felfut vagy sem??


2020. febr. 18. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia ugyanebben vagyok...nem merek belevágni 50 ezres katánál 5445000 forint minimum árbevételnek kell lennie ezt kaptam a tájékoztatóban
2020. febr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő vállalkozásnál az nagyon soooook pénz főleg első évben. Holnap hivom a MÁKot van kifejezetten ezzel foglalkozó ügyfélszolgálatuk.
2020. febr. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó de 50 ezres katánál akkor is 50 ezer ha kiállítasz 600 ezer Ft-os fiktív számlát nem? :-)
2020. febr. 19. 08:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!