Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Válalkozóként paypal befizetés...

Somi9224 kérdése:

Válalkozóként paypal befizetéseknél elég az e-nyugta magánszemélyeknek?

Figyelt kérdés
A vállalkozásomban a vásarlók mint maganszemélyek paypalon keresztül fizetnének, viszont a könyvelőmnek és nekem ki lenne állitva szamla. A vásárló csupán egy e-nyugtát kapna. Mi ezzel a gond? Egy könyvelő sem tudja ezt megoldani mert szerintük ez nem lehetséges... viszont máshol már működik ilyen...

2020. febr. 4. 14:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nos bárkinek valami ötlete?
2020. febr. 4. 15:56
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem értem az averziódat a személyes adatok kapcsán, vállalkozó vagy, adószám alapján bármit 2 perc alatt meg lehet tudni rólad.


De ha a könyvelőd szerint nem adhatsz e-nyugtát, akkor jobb lenne rá hallgatni!

2020. febr. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Kiderült h nincs is szükségem szamlára. Ugyan is én fogok a fizetői rendszerem szolgáltatójának kiállítani amit ki kell nekem fizessenek. Csak nem találok könyvelőt aki tud könyvelni e-nyugta alapján
2020. febr. 4. 19:22
 14/16 A kérdező kommentje:
Mert azért egy nyugta mindenképp kell vásárlóknak.
2020. febr. 4. 20:59
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha van Németországban ismerősöd, elég ha bejelentkezel egyszer hozzá. 3 hét múlva megjön az adóazosítód. Utána nem is kell a vállalkozásod bejelenteni, ha pl. szabad foglalkoozású vagy (Freiberufler) az adótanácsadó, pl. a partnercégem meghatalmazással kér egy adószámot Ott ezt nem lehet lekérdezni, kapsz egy nemzetközi adóazonosítót. Onnantól távolról nyújtható szolgáltatásként azt csinálsz amit akarsz. 12.500 EUR-ig a MOSS-t sem kell használnod a magyar ügyfeleknek, 17.500-ig mint kisadózó (Kleinunternehmer) vagy. Az első 9.000 EUR adómentes. És nem idegesít tovább a NAV. Egyébként 2020 júliustól már ki akarja terjeszteni a számlaadást online továbbítását minden számlára, még a magánszemélyek felé is. Úgyhogy gondold meg és válts országot...
2020. febr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Hmm.. ez jol hangzik. Viszont megoldódott a probléma. A paypalt egyenlőre hanyagolom és csak bankkártyás fizetés lesz elérhető. Vállalkozói számlát nyitottam. Így a könyvelők is szépen letudják könyvelni. 2 számlát fogok kiállítani. Egyet az sms szolgáltatómnak a másikat a bankártyás fizetés szolgáltatást nyújtó cégnek. Ők pedig a saját nevünk felajánlják a vásárlónak a számla adást. Ha ezt nem kérik kapnak egy nyugtát. Én minden hónapban kiállítok egy számlát a szolgáltatóimnak a jutalékomról ők pedig kifizeteik nekem.
2020. febr. 6. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!