Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Válalkozóként paypal befizetés...

Somi9224 kérdése:

Válalkozóként paypal befizetéseknél elég az e-nyugta magánszemélyeknek?

Figyelt kérdés
A vállalkozásomban a vásarlók mint maganszemélyek paypalon keresztül fizetnének, viszont a könyvelőmnek és nekem ki lenne állitva szamla. A vásárló csupán egy e-nyugtát kapna. Mi ezzel a gond? Egy könyvelő sem tudja ezt megoldani mert szerintük ez nem lehetséges... viszont máshol már működik ilyen...

2020. febr. 4. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Küldj nekik elektronikus számlàt- pl nav online számla
2020. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Csak épp ez abhelyzet hogy nem szeretném az adataimat m3gadni. Csak vállalkozasom úgymond fantázia nevét. Tehát az e nyugtán nem szerepel név cím stb... a számlán viszont igen.. de nem értem h magán személyeknek miért kellene számlát küldeni ha ò nem is kéri???
2020. febr. 4. 14:50
 3/16 A kérdező kommentje:
Es épp a könyvelő problémázik rajta holott ő eltudná számolni mert neki megy a rendes számla.. egyedül a vásárló kapna egy e-nyugtát. Egyébként internetes játékról lenne szó.
2020. febr. 4. 14:51
 4/16 A kérdező kommentje:
Jaaa és a szamlazz.hu-is azt írta, hogy elektronikus nyugtát kell küldeni a vasárlónak. De a könyvelőknek ez nem jó... milenne erre a legjobb megoldás?
2020. febr. 4. 14:53
 5/16 anonim ***** válasza:

Csalni akarsz? Vagy miért nem? Amúgy nem fog menni

E-nyugtát bizonyos tevékenységi köröknél csak online pénztárgéppel adhatsz ki. Nem mellesleg csak azonnali fizetés esetén - a paypal szerintem nem minősül annak, mivel 21 napig visszatartja a pénzed.

Emellett csak forint alapú lehet a nyugta.


És a bónusz, rajta van az adószámod, 2 perc alatt megvannak az adataid is

2020. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem. Ne érts félre. Szó nincs csalásról. Csak az a helyzet hogy már meglévő működő online játékokon van ilyen. Ami hivatalos. És ők csak 1 e nyugtát adnak.. ezért nem értem hogy akkor ez most hogy van.
2020. febr. 4. 15:05
 7/16 A kérdező kommentje:
Es ezek közt van természetesen nemzetközi szinten működő ami euros fizetéssel történik.
2020. febr. 4. 15:29
 8/16 anonim ***** válasza:
e-nyugtát magyar adószámmal csak forintban lehet kiadni, euróban nem
2020. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt addig oké. De hogyan tudom ezt szemely3s adatok nélkül? Az érdekelne a legjobban. Mert egyenlőre magyarországon szeretném üzemeltetni csak. Tehát a forint alapú az tökéletes lenne.
2020. febr. 4. 15:53
 10/16 A kérdező kommentje:
És ebben a pillanatban erkezett a szolgaltatótól egy üzenet amelyben leírják hogy ők sem értik hogy miért kellene erről szamla.. természetesen kell ha a vásárló előre jelzi.
2020. febr. 4. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!