Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Booking.com-on foglalt és...

Booking.com-on foglalt és kifizetett szállás kérhet később kártyaadatokat?

Figyelt kérdés

Februárban lett lefoglalva és kifizetve a szállás, 1 hónap múlva esedékes az utazásunk és ezt az e-mailt kaptuk elvileg a booking-on keresztül.

Dear Valued Guest,


We hope this message finds you well. As part of our policy, we kindly request that all guests provide their financial details to confirm their reservation.


Please follow the link below to submit your financial information: [link]


You have 2 hours to complete this process, or your reservation will be automatically canceled. The provided information will be held temporarily for an amount equal to your reservation cost, which will be refunded to you promptly.


We apologize for any inconvenience this may cause.


Nekem felettébb furcsa ez a 2 órás határidő és mire föl, ha ki van fizetve? Nem mertem rányomni a linkre. Írjak a szállásnak szerintetek, hogy ez valós-e?


júl. 3. 15:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk most nézem, hogy a szállás neve nem kötőjeles(már a valódié). Á, kivagyok. Közben meg a booking-ba belépve ott figyel ez az üzenet a postaládában. Ez szerintem nem valós. Erősítsetek vagy cáfoljatok meg kérlek.
júl. 3. 15:59
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
A szállás és/vagy a booking ügyfélszolgálata mit mondott?
júl. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem gyanús. Hamarosan kiderül, törlik-e a foglalásod...
júl. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Jobban megnézve full kamu
júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kamu! Illetve, scam. Ne menj a linkre!
júl. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Whois domainon megnéztem mindkettőt.

A szállodához egy csomó tartozik, amelyiken bejön, de a kötőjeles nem szerepel köztük. Utóbbinak minden adata más.

júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem mentem rá, a 2 óra letelt, a foglalásom megvan. Mondjuk elővigyázatosságból egyébként is le van véve 1000 Ft-ra minden online, meg egyéb fizetési lehetőség nálam, szóval nem tudtak volna levonni semmit, de nem is áll szándékomban kiadni az adataimat. De borzasztó, hogy mennyire figyelni kell. Ha úgy foglalok, ahogy sokan javasolják, hogy csak a szálláson fizetek, akkor akár még jogos is lehetne egy hasonló üzenet, de így hogy ki van fizetve az IFA-n kívül minden, semmiképp nem oké a dolog.
júl. 3. 17:27
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Két észrevétel:

1. a próbaterheléshez, zároláshoz a számlaszám kell, nem a kártyaadatok.

2. Utóbbi számát, különösen a cvv-t soha senkinek ne add meg. Kártyával csakis megbízható felületen fizess, és kétfaktoros megerősítéssel.

júl. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os, végül nekem is ez lett ugye a leggyanúsabb, sőt azóta megnéztem a scamadviser-en is. Hogy én mennyire utálom ezt a csaló világot, hogy ennyi ember akar más pénzéből megélni...
júl. 3. 17:29
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Te legalább körültekintő vagy. A csomagos csalóknál sokan megadnak mindent, és ha megkérdezed, hogy vár egyáltalán csomagot, azt mondja, hogy nem. Felfoghatatlan.
júl. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!