Kezdőoldal » Utazás » Szállások » A szállásokon általában, a...

A szállásokon általában, a plusz főt szokták külön ellenőrizni és számba venni, vagy csak a külön ágyat veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, a vendég felmehet benézni a szobába, segíthet pakolni is. De ha csak úgy ott marad és elalszik, akkor azt strigulázzák valahogy utólag?


(Nem megyek szállodába, hanem a kérdés a menedzsmenti szempontból érdekel, ezért most az életre tanító okos megmondó süket dumák helyett inkább konkrét információk érdekelnének)



2019. júl. 30. 00:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%

"Látom, a leírás ellenére páran csak félreértették,"


Ezen semmit sem lehetett félreérteni, ráadásul utólag még meg is erősítetted, -hogy simliskedni akarsz- a műfelháborodásoddal.

2019. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Semmi felháborodás nem volt bnne, hisz ismerem az oldalt és az olvasóit jól, így előre tudtam hogy a teljesen világos leírás ellenére, téged beleértve analfabéta értelmi fogyatékosok fogják verni a nyálukat ahelyett, hogy arra használnák a fórumot, amire való. De lelked rajta :) Biztos igyekszel büszkének érezni magad, ha kell beleállsz egy nem létező problémába is, hisz egy netes lelkiszegény proli vagy, de nyugodtan, írj erre is és szájkaratézz, ennél többet máshol úgy se tudsz elérni.
2019. júl. 31. 10:53
 13/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ahogy írtad, a reggelinél az adag miatt próbálják külön szabályozni a létszámot, de ahol szabadon körbe lehet jutni, ott erre már nincs külön kontroll. Ha kisebb hely, ott próbálják megjegyezni és aki gyanúsan bolyong, a személyzetre bízni, de ha üdülőhöz kötött, akkor azt se lehet ellenőrizni, ha van kulcsa, hisz bármiért felugorhat.

Szerintem egyszerűen nem elterjedt probléma annyira, hogy mindenhol alapvetően áthidalják, mert az nem gyakori, hogy valaki szállodába megy, hogy csak a földön tudjon aludni. Egy párkapcsolatban pedig ennek rossz üzenete lenne, ha az egyik "nem éri meg a pénzt", akiknél pedig már elférne, ők meg már nem szállodával mennek ünnepelni hanem valami költséghatékonyabb formát keresnek. Lényegében a szálloda olyan célközönsége van, akik direkt fizetni is akarnak a kényelemért, ezért nem eleve apartmanokban gondolkodnak. Valószínű elég minimális eset ahhoz, hogy erre egy külön informatikai rendszert építsenek ki. Érdekes felvetés, amúgy.

2019. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 D. Brasco ***** válasza:
46%

Azt szabad tudni hogy neked mégis mire ekkora az arcod,hogy te állsz itt neki prolizni meg a jövő heti észt is leosztani?!?Pont te,aki tulajdonképpen csalás után érdeklődsz itt az oldalon,de ráadásul pont az ilyen legalja,legpitiánerebb és azt hiszem erre aztán nyugodtan momdhatjuk hogy legprolibb dologgal kapcsolatban,hogy ha már elmegyek valahova,akkor hogy lehetne megúszni azt hogy fizessek a szállásért!Vagy ha fizetünk akkor maximum 1-2ember,aztán majd 7-8an csövezünk fenn a szobában meg vesszük igénybe a szálló bármilyen szolgáltatását mindezt egy ilyen ócska igazi proli trükkel,hogy jaj én csak véletlenül erre jártam és pont belebotlottam a haveromba segitek már neki felpakolni...stb....

Az ilyen balkáni csőcselék mint te meg mondjuk még egy pár környező ország embere miatt van már az,hogy azok a szállodák amik már megunták ezt a trükközést,azoknál a recepción sem tudsz tovább jutni,mert vagy elkérik azonnal a személyidet,vagy valamilyen kapus,chippes,kártyás stb beléptető rendszer van,vagy a leggagyibb de működő dolog hogy valamilyen szines karszalagot kapnak a vendégek stb.

De egyénként már ott elárultad magad prolikám,mikor feltetted a kérdést!Hogy kérdezel valamit,de persze te nem csinálnál ilyet,de azert elméletben mégis érdekelne hogy mi van olyankor!

2019. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

#13

Ha én lennék az igazgató, szerintem egyszerűen egy ajtót tennék a liftek elé ami kártyás, és ha még van egy kamera, még a recepciósnak se kell közvetlenül rálátni. Mindegyik kártya azonosítható, és megjelenik a képernyőn a szobafoglalás, tehát ha kettő közül egy is csippant, látszik hogy kétszemélyes-e a foglalás vagy csak az egyikre szólt. Még ha kulcsokat is használnak, egy ilyen rendszer a zárcserékkel együtt is pármillió maximum (ilyet már nem kell kifejleszteni sem, csak valamelyikkel szerződést kötni).


Az reménytelenül ostoba trollok hülyeségeire mostmár inkább nem reagálok, így is jóllakattam őket (sorry).

2019. júl. 31. 12:17
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen csak az mehet fel, aki be lett fizetve. A szállásdíj előre fizetendő, tehát a plusz fő is. Ha nem fizet, nem tud felmenni. A kukcsot le kell adni napközben, amikor kiadjuk látjuk hányan vannak. Ha mégis fel tudna szökni valaki, távozáskor ki kel fizetni. Ez egy kisebb hotel, a szobaár úgy alakul, ahányan benne vannak. A plusz fő is bejelentkezik, a szobatükörben megváltoztatjuk a létszámot és bejentjük a plusz embert.
2020. márc. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!