Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mikortól lehet ellenőrízni a...

Mikortól lehet ellenőrízni a zöldkártya lottó eredményeit ha nemrég adtam be?

Figyelt kérdés
Van egy olyan hogy jelentkeztem es mikor megvolt a jelentkezés írta hogy "succes" .Tehát minden oke volt. De most ra akarok menni hogy check status es nem enged be azzal a konfirmáló kóddal amit kaptam.Mi lehet a baj?

2018. okt. 21. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha most jelentkeztél, akkor olyan jövő május körül lehet csekkolnod hogy kisorsoltak-e vagy sem. De jó látni hogy utána jártál mire is jelentkeztel....irónianak szantam
2018. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
2019. Május 7-től lehet majd ellenőrizni, hogy kiválasztottak-e.
2018. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam minek irta ki a hibát es gondoltam valaki tud valami okosat mondani! Második köszönöm a válaszod
2018. okt. 21. 15:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Májustól kezdve kb 1 évig lehet nézegetni. Viszont eléggé árnyalt a kép: kb kétszer annyi embert sorsolnak ki mint amennyi vízumot fog kapni. Pont azért mert azzal számolnak hogy a kihúzottaknak a fele alkalmatlan lesz (pl nincs érettségije vagy azzal egyenértékű tapasztalata valamelyik USA-beli hiányszakmában vagy más kizáró ok miatt nem kaphat végül). Tehát eleve a kihúzottak fele vagy még annyi sem kapja meg végül tényleg a zöldkártyát még akkor is ha több mint a fele megkaphatná.

Másik gond az hogy különböző formai okokra hivatkozva sok eredetileg "success" jelentkezést a beadás után valamikor érvénytelenítenek azaz már eleve bele sem kerülnek a sorsolásba (ezt is csak májusban tudod meg).

Ugye eleve a "nyeréshez" is nagy szerencse kell mert csak Magyarországon kb 50 ezren adják be a jelentkezésüket és ebből nyer van 300 ember. Sokan már 10+ éve "játszanak" nyeretlenül. Nem a legjobbak az esélyek (bár ha házas vagy lehet rajta javítani ha a házastársad is jelentkezik). De ezért hívják lottónak :)

Esetleg egy amerikaival kötött házassággal kell próbálkozni mert az biztosabb mert az már 50% esélyes (vagy lebuksz egy érdekházassággal vagy nem). Ami még biztosabb az egy meghatározott 250 ezer dolláros befektetés (ha jól tudom ez régen 500e dollár volt de már lejjebb vitték) az USA-ban amire már kapsz letelepedési engedélyt.

A lényeg hogy azért csak sok sikert!

2018. nov. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4#

Ellenkezoleg, megduplaztak, $500K a minimum, de egyes gazdasagilag jol meno allamokban $1M a minimum osszeg

Most immigrant investors who use the EB-5 program invest in a targeted employment area (TEA) — a rural area or area with high unemployment — which lowers the investment threshold to $500,000. ... The EB-5 Immigrant Investor Visa Program is one of five employment-based (EB) preference programs in the United States.

General. The minimum qualifying investment in the United States is $1 million.

Targeted Employment Area (High Unemployment or Rural Area). The minimum qualifying investment either within a high-unemployment area or rural area in the United States is $500,000.


[link]

2018. nov. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor összekevertem és régen volt 250 ezer dollár. De vannak olyanok is akik simán kifizetik az 500 ezret is csak hát azok nem a mi köreink. Ha sok pénzed van akkor bárhova mehetsz és bármit megtehetsz (majdnem). De simán el tudom képzelni hogy sok olyan tehetős ember - akinek 500 ezer dollár nem számít soknak - is először még beadja az ingyen lottó lehetőséget és ezzel is rontva a többiek esélyeit.

Idén állítólag rekordszámú jelentkezés volt az egész világon és Magyarországról is - ez még jobban rontja az esélyeket - az abbéli félelem miatt hogy Donald Kacsa eltörli majd a lottót (de már nem tudja eltörölni mert a demokraták vannak többségben a szenátusban).

Mondjuk pénz a zöldkártya megnyerése esetén is kell a vízum ügyintézés díján kívül. Egy másik kérdésben írta valaki hogy elvárják hogy legyen 20 000 dollár a számlán (ami valahol jogos mert új életet nem lehet üres zsebbel kezdeni).

2018. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
javítom: azaz nem a szenátusban hanem a képviselőházban lettek többségben a demokraták
2018. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudtok olyat aki nyert már így?
2018. nov. 21. 22:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Én csak hallottam rokonoktól, ismerősöktől, hogy ismernek valakit, aki nyert. Ilyen mendemondák. Olyanról tudok, aki kiment és mindenkinek azt mondta, hogy zöldkártya lottón nyert, nehogy mások feljelentsék, de valójában nem nyert, bár azóta már legalizálta magát házasság útján. Ez sem tegnap volt. Több ismerősöm, rokonom van kint, de mind házasság útján szereztek zöldkártyát. Ők soha nem adták be a lottóra a jelentkezésüket.

Szerintem régen még volt esély, úgy 2010-ig, de a nagyon megnőtt jelentkezési arányok lenyomták a nyerési esélyeket. Csak Indiából milliárdnyian jelentkeznek, Kínából is, ez évről évre nő, a kisorsoltak száma viszont nem változott régóta, évente továbbra is 50 000 fő kaphat így USA zöldkártyát az egész világon. A világ negyede biztosan USA zöldkártyára pályázik.

2021. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!