Mitől függ a repülőjegy árak változása?
Sok mindentől. Elég bonyolult algoritmus van mögötte. Nyilván függ a gép telítettségétől is, menyi nap van még az indulásig. De ma már azt is figyelik a légitársaságok, hogy egy utat hányszor kerestél rá egy útra, mert ha sokszor, akkor te szeretnél venni egy olyan jegyet és akkor neked lehet emelni is. Ennek következménye, hogy pl számítógépenként is eltérő lehet az ár.
Szerintem jó tanács nincs.
Rengeteg össze tevöje van egy repjegy árnak.
Talán a legelsö az üzemanyag árának változása. A második a jegyek keresetsége. Vagy is ünnepnapok elött, iskolai szünetek alatt. De ha egy járatra többen vásárolnak egy idöben akkor megugrik az ára, majd mikor egy ideig kevesebb vásárolnak vissza esik az ár, ezeket automaták figyelik, így akár percek alatt is változhat az ár.
Aztán a desztináció látogatoságának mennyisége. Vagy is föszezon...
Mi most a karibtengerre foglaltunk utazást, és pár hétig nézegettem a jegyeket. Meglepö hogy 1-2 napon belüli utazással annyiba kerülne a jegy mintha 3 hónap mulvára venném. DE 1-2 napon belülre a jó szállodák már mind tele vannak.
Mondjuk az üzemanyag éppen nem hiszen akkor jelentős zuhanást kellett volna látnunk világszerte..
Amit kérdezel azt úgy hívják hogy yield management. Ha egy repülő elmegy A-ból B-be annak rengeteg fix és nagyon kevés változó költsége van. Tehát a társaság érdeke hogy minél több székben üljön valaki aki fizet valamennyit. Természetesen megpróbálhatná horroráron adni első perctől fogva de azt nem fogják megvenni sokan. Ezért hát eldöntik a múltbeli adatok alapján hogy milyen kereslet várható és annak megfelelően dobnak piaca bizonyos számú jegyet bizonyos áron. Ha még nagyon messze van a repülés időpontja, semmi értelem a légitársaságnak nagyon ugrálni, adhatják drágán, ha eladnak párat, annál jobb. Aztán jön ez a trükközés hogy vannak olcsó jegyek de minden áron csak néhány és igyekeznek az árat felfele vinni. Ha a gép nem tellik meg vagy egy vetélytársnak keresztbe kell tenni akkor lehet levinni az árakat. Ember szó szerint nem látja ezt át, bonyolult számítógépes algoritmus igyekszik a készletet úgy kezelni hogy maximum profit legyen annak figyelembevételével hogy annál rosszabb nincs mint az üres ülés.
Ezeket az árakat bonyolult algoritmusok számolják sok összetevő figyelembevételével. A cél mindig a legjobb kihasználtság és az optimálisan legnagyobb bevétel generálása.
Működésük hétpecsétes üzleti titok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!