Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 16 évesen repülhetek egyedül...

16 évesen repülhetek egyedül repülőgépen Európán belül?

Figyelt kérdés
Báttyám jővő év júliusában megy ki dolgozni Hollandiába. Én elszeretném kisérni. Odafele kocsival mennénk, az ő kocsijával, ottmaradnék egy hétig, de haza már nemtudnék menni, csak repülővel. Szüleim nem tudnak eljönni ekkora távolságra értem. A kérdés, hogyha megveszem Amsterdamba a repjegyet a Liszt Ferenci repülőtérre, és báttyám elvisz a reptérre, akkor 16 évesen fel engednek egyedül a repülőgépre ? Esetleg szülői írásos engedéllyel ? És majd ha hazaérek, vagy itt várnak a reptéren, vagy busszal/vonattal hazamegyek, az már mindegy. A lényeg ,hogy felengednek egyedül ?

#repülés #Magyarország #utazás #kiskorú #Amsterdam #Hollandia #Liszt Ferenc #Magyarország-Hollandia #Hollandia-Magyarország #egyedüli utazás
2015. aug. 11. 10:15
 1/5 anonim válasza:
Szia. Igen utazhatsz egyedul a gepen de kell szuloi nyilatkozat mind a ket nyelven mert ugye Hollandiaban nem ertik a magyart. Szerepelnie kell benne a szulok es a te nevednek, szuletesi hely ,ido , lakhely , es a szemelyi igazolvanyszamnak , telefonszamok. Kell az is mivel batyadhoz mesz neki a neve , kinti cime , telefonszama illetve legalulra oda kell irni amikor jossz vissza hany orasi geppel, jaratszama. Es a szuloknek kell alairnia. A repulo teren nem erdeklil h kivel mesz utana haza a lenyeg h mielott mesz irattasd meg a nyilatkozatot mert az ellenoezesekor kerhetikctoled.
2015. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben , köszönöm szépen :D Csak ha már báttyám megy, akkor jólenne szétnézni egy messzebbi országba :D Sajnos csak a szomszédban voltam, ottis csak egyszer :(
2015. aug. 11. 11:28
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

" de kell szuloi nyilatkoza"


Dehogy kell, nem kell semmi ilyen sajtpapir, amugy is barki hamisithatna ilyet barmikor. Senki nem fog ilyet kerni mert semmi ertelme. 16 evesen pedig tudtommal barmelyik legitarsasag elszallit kisero nelkul is. KLM tuti, vagy ha Eindhovenbol jossz haza akkor wizzairrel is utazhatsz egyedul 14 eves kortol. Ugyanugy mint egy 20 éves, semmi sajtpapír nem kell.

2015. aug. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az előzőnek igaza van, Eindhovenből megy Wizz, arra 14 évesen is felengednek. (Jómagam is mentem egyedül 14 évesen velük, csak egyszer kérdezték meg hogy egyedül utazom e. Mondtam hogy igen és már mehettem is.) És amugy a Wizz olcsóbb is! Hajrá!
2015. aug. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mark11212 válasza:
56%
Elsőnek igaza van, 3 nap múlva én is így csinálom ( BUD-LTN ) 17 évesen. +1 az első hozzászólónak.
2016. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!