Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Ryanair mennyire veszi...

A Ryanair mennyire veszi komolyan az ingyenesen felvihető táska méretét? Centizgetnek, vagy annyira nem érdekli őket?

Figyelt kérdés

Jövő héten repülök velük Olaszországba, és ez olvasható a honlapukon. Ha jól értelmezem a dimenziók (magasság x szélesség x mélység) formában vannak megadva, de javítsatok ki ha nem. Az én táskám egy pár centivel szélesebb.

Ezt találtam a honlapjukon:

Minden utasunk 1 darab kézipoggyászt vihet a fedélzetre, melynek a szemközti szék alá kell férnie (40cm x 20cm x 25 cm), (a szülőkkel egy ülőhelyen utazó gyermekekre nem vonatkozik). A kis kézipoggyász méretét csaknem megkétszereztük 35 x 20 x 20 cm-ről (14 000 cm³) 42 x 20 x 30 cm-re (25 200 cm³), így nagyobbak lehetnek, mint az eddig megengedett kis táska méretei.



ma 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha lathatoan nagyobb a taskad, akkor megkerhetnek, hogy tedd be a keretbe. Ha bele tudod tuszakolni, akkor nincs gond, ha nem, akkor fizetni kell


En mindig nagyobb hatizsakkal utazom (nem sokkal, de a meret nem megfelelo), de soha nem kertek meg, hogy tegyem be a keretbe. A wizzair kerte egyszer Londonban, de bele tudtam gyurni a keretukbe

ma 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerűen ellenőrzik. Van egy sablonkeret amibe belepróbálják. Ha beleillik, akkor felmehet. Szóval merev kézipoggyásznál bizony 1 cm is számit ha pont nem fog beleférni.
ma 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Szúrópróbaszerűen ellenőrzik.

Ha feltűnően nagyobb, akkor kivesznek a sorból.

ma 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Halálosan komolyan veszik. Mint ahogyan a bankod is halálosan komolyan veszi a törleszőrészlet pontos befizetését, a telefontársaságod a lebeszélhető időt.

Ilyen a világ.

Nem tudom, miért kell itt suttyó magyarkodnod. Elfogadtad a feltételeket, tartsd is be!

ma 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors, konstruktív válaszokat mindenkinek. :)


#4, jó hogy te meg nem a k*anyámba küldtél el egy szerintem értelmes kérdés alatt..

ma 17:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Mennyivel nagyobb a táskád?
ma 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%

Nem centiznek én most voltam.

Ha 40 helyett 43 vagy 46 senkit nem érdekel. Ha egy 55 centiset akarsz felvinni na azért szólnak.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Egy hete utaztam az említett légitársasággal.

Sem az oda, sem a visszaút alkalmával nem találkoztam az évekkel ezelőtt használt méretsablonnal.

ma 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy itt páran beírják, hogy őket nem ellenőrizték, nem jelenti azt, hogy téged sem fognak.

Ha ellenőriznek és nem megy be az ellenőrző keretbe, akkor fizetsz vagy kidobod a bőröndödet.

Kb. 25-30 ezer Ft a kézi feladás díja, szóval gondold át, hogy megéri-e szórakozni ezzel.

ma 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!