Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ekkora táskával, mint ingyenes...

Ekkora táskával, mint ingyenes fedélzeti poggyász felengednek wizzair repülőre?

Figyelt kérdés

Elsőnek repülök. A kézipoggyászom meghaladja az engedélyezett méretet (40x30x20) mivel az enyém (50x30x20) tehát magasabb. Ezt mennyire figyelik? Ránézésre látszik, hogy kicsit nagyobb, de egyáltalán nincs teletömve, sőt akár kicsit be is lehet gyűrni, ami csal egy kicsit a látszaton:)

Mik a tapasztalatok?



júl. 17. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha be lehet gyűrni, akkor az ellenőrző fémkeretbe is be tudod majd préselni, és nem lesz gond belőle.👍
júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindig keretbe rakják legutóbb mérőszalaggal mérték úgy hogy a ketedben van szóval esély se volt a nagyobbakat összenyomni.
júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért a 10 centi különbség már làtszik. A helyedben nem kockáztatnám a büntetést, hanem kisebb táskát vinnék.
júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1 cm is számít, ha észreveszik. 10 cm jelentős különbség. Válassz a méretkorlátoknak megfelelő poggyászt.
júl. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagyon figyelik egyébként,ami szemre jóval nagyobb azt mérik de ha pl sportaska azt simán bele lehet győmöszölni.
júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Ha merev bőrönd, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy megnézik és nem is fogják engedni felvinni, ha pl egy hátizsák, akkor 90% hogy meg sem nézik, de ha megnézik be tudod préselni a keretbe. Én is ekkorával szoktam utazni, (hátizsák) egyszer sem nézték meg.
júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Több tényezőtől is függ, hogy mérnek vagy sem. Pl. Nagyban befolyásolja, hogy a személyzet mennyire leterhelt, mennyire sietnek, mennyire unatkoznak, mennyire fáradtak, morcosak, mennyire cseszegetik őket a főnökeik, hogy plussz bevételt kell termelni és hasonlók.


Általában elég rutinos a személyzet, ránézésre is elég jól meg tudják saccolni, hogy melyik fér bele és melyik nem. 10 cm már elég látványos különbség, főleg annak, aki naponta akár több ezer ilyen táska méricskéléssel is találkozhat.


Én is úgy tapasztaltam, hogy inkább csak a gurulós bőröndöket mérik, a hátizsákokat nem annyira. Még olyat is láttam, hogy feltűnően sokkal nagyobb táskát is simán átengedtek mérés nélkül kis kézipoggyászként.


Ha nem fér bele csont nélkül, mert egy kicsit paskolgatni, gyűrögetni, hajtogatni kell, akkor az már véleményes és a személyzet döntésén múlik, hogy mennyire akarnak rugalmasak, vagy szigorúak lenni.

Ha egyértelműen belefér gond nélkül, akkor biztos, hogy nem azon múlik, hogy ők hogyan akarják értelmezni a helyzetet.


Hogy biztosra mész, vagy megkockáztatod a bizonytalant, az rajtad múlik.


Ha elég puha falú a táskád, hogy segítsen rajta, ha nincs annyira kitömve, akkor segíthet, ha néhány pólót, pulcsit felveszel magadra, pár zoknit, gatyát zsebre vágsz és máris nincs olyan sok minden a táskádban. Amik a zsebeidben vannak, az nem számít külön poggyásznak - mondjuk egy ruhákkal kitömött zsebű télikabát decemberben Osloba utazva kevésbé fura, mint aki nyár közepén utazik a trópusokra egy télikabáttal.

júl. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta már utaztunk:)

Azt a táskát vittem el, ami a fentiekben szerepel (egyébként hátizsák) és rá se néztek. Köszönöm szépen a segítséget!

aug. 17. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!