Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » El tudná valaki magyarázni...

El tudná valaki magyarázni nekem, hogy pontosan hogyan zajlanak a dolgok a reptéren?

Figyelt kérdés

Soha nem repültem még, hiaba olvastam el mindent amit találtam néhány dolog nem világos. Megcsináltam a korai utasfelvételt, oke. Megvannak a beszállókártyák.

A reptéren pontosan hova kell majd mennem? Ha megvannak a beszállókártyák akkor melyik részen kell kezdenem, hova álljak majd? Honnan tudom hogy jó helyen e vagyok?

Csak a beszállókártya és személyi kell? Vagy visszaigazolas/számla is?

Nagyon hálás lennék, ha valaki részletesen leírná, tudom totál béna vagyok. Köszi



júl. 2. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van feladni való poggyászod, először azt kell feladni.

Csak a személyi és a beszállókártya kell majd.

Amúgy meg kb. mindenre érvényes, hogy ha elbizonytalanodsz, akkor megkérdezel valakit, akin egyenruha van. Kedvesek, segítenek.

Csak hagyj mindig elég időt, nehogy késve érkezz valahova!

júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz feladott poggyászod, akkor először az adott társaság utasfelvételi pultjához mész és ott feladod a csomagodat. Sok társaságnál már automata van, kinyomtat egy fecnit, amit neked kell ráragasztanod a bőröndödre. Itt kelleni fog a beszállókártya.


Ezután (vagy ha nincs feladott poggyász) a biztonsági ellenőrzéshez mész. Itt is kelleni fog a beszállókártya.


Ha átjutottál akkor az adott járat beszállókapujához mész (nézd a kijelzőket). Itt is kérik a beszállókártyát és a személyit/útlevelet is ellenőrzik.

júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nincs feladott poggyasz, arra gondoltam hogy akkor honnan kell kezdenem az egeszet. Koszi
júl. 2. 14:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a biztonsági ellenőrzésnél.
júl. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából csak követni kell a táblákat. Bemész a terminálba, és mivel nincs poggyászod egyből mutatja a tábla a beszállást melyik irányba kell menni, azt követed. Beszállás/ departures) Odaérsz a biztonsági ellenőrzéshez, ott kell először leszkennelned a beszállókártyát. Biztonsági ellenőrzést gondolom nagyjából tudod hogy működik, átmész a fémdetektoron, felveszed a cuccaidat, majd átmész a duty free-n ahol akár tudsz vásárolgatni.

Utána lesz egy vagy több nagyobb képernyő az induló járatokról, és hogy melyik kapunál lehet beszállni. Ezt megint a táblák ( kapuk-gates) követésével tudod meg, hogy pontosan merre lesz. Egy betű és számokkal vannak elnevezve a beszállókapuk.

Ha megtaláltad, ott másodszorra is meg kell mutatni a beszállókártyád, és az útlevelet.

Ha ez megvan mehetsz is a csápra vagy gyalog a repülőre, vagy még lehet megbuszoztatnak egyet, de azt nem lehet eltéveszteni, ott lesz a kijárat előtt.

Igazából minden reptér így működik, nem csak Budapest.

Ha leszállt a gép követed megint a táblákat. Te egyből mehetsz az EXIT tábla felé mert nincs poggyászod. Ott is lesz egy biztonsági ellenőrzés, itt már csak útlevelet nézik, EU-n belül sokszor autómata van. Hozzáérinted, csinál rólad egy képet, kinyílik az ajtó és mehetsz is kifelé cigizni 😉

júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem, hogy lehetséges, hogy mielőtt felszállsz a gépre elkérik a légiutaskísérők a táskádat, mert nincs elég hely a kabinban. Ez esetben amikor leszállt a gép akkor nem egyből az exit felé mész, hanem Baggage reclaim felé kell először menned (ami mellett amúgy is elmész) ott a szalag fogja hozni a poggyászokat, azon lesz a te táskád is. Utána mehetsz a határ felé.
júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi, mostmár értem! :)
júl. 2. 15:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem béna vagy, csak még nem csináltál ilyet. Egyszer el kell kezdeni. Ne félj kérdezni. A reptéren mindenki hozzá van szokva, bárki válaszol bármire. Általában a feliratok is egyértelműek, angolul mindenhol ki van írva minden, A szakkifejezéseket érdemes ismerni.


Nem írtad, hogy honnan repülsz, pedig nem mindegy, hogy Debrecen vagy Budapest. Na meg a célállomáson sem mindegy, hogy melyik reptérre érkezel - és gondolom vissza is onnan jössz majd.


A főbb elemek azért nagyjából azonosak minden reptérnél. Érdemes általában 2-3 órával előbb kiérni a reptérre. Főleg, ha még soha nem repültél.


Általában kiírják, hogy Departures vagyis Indulás és Arrivals vagyis Érkezés. Ha belül vagy az érkezési oldalon, akkor meg általában az Exit feliratot kell követned, hogy kijuss a reptérről. Aztán meg a buszt, vonatot, taxit keresni, amivel bejutsz a városba.

A másik fontos kulcsszó a reptéri nyelvben, hogy Gate, vagyis Kapu. Miután átjutottál a biztonsági átvizsgáláson, megkeresed a Departures feliratú kijelzőn a saját gépedet. A beszálló kártyán rajta van az indulás időpontja és a járat azonosító száma, ezt kell megkeresned a kijelzőn és mellette lesz vagy a beszálló kapu száma, vagy az, hogy mikor fog megjelenni a kijelzőn a kapu száma. Erre kell nagyon figyelned és amint meg van, hogy melyik kapunál kell beszállnod, érdemes minél előbb odamenned. A kapunál valószínűleg már ki lesz írva a járatod, innen tudod, hogy jó helyen vagy. Aztán valószínűleg a kapunál is várnod kell majd, hogy elkezdjenek a gépre felengedni, de inkább te várj, mert a gép nem fog.

A kapunál beszállításkor be kell majd mutatni a beszállókártyát, igazolványt. Utána vagy közvetlenül csövön mész a gépbe, vagy kiengednek egy ajtón és odasétálsz, vagy busszal visznek a géphez és utána mész fel a gépre egy lépcsőn.


A biztonsági átvizsgáláshoz a beszálló kártya QR kódjával tudsz belépni, annak mindenképp elől kell lennie. Nem szükséges kinyomtatni, lehet a telefonodon, vagy az okosórádon is. Viszont érdemes kinyomtatva is magaddal vinni, mert a papír nem merül le, nem törik össze, lopásnak és beázásnak is kevésbé van általában kitéve.


A biztonsági átvizsgálásnál mindig ki kell tenned minden fémet és egyebet a zsebeidből, órát, övet levenni, ha magas a cipőd szára, akkor még azt is. A zsebeidbe érdemes eleve nem is pakolni semmit, hanem egy külön zacskóba pakold a pénzt, ékszereket, órát, telefont, mindent és tedd a táskád zsebébe, így nem fog 50 féle apróság kallódni a tálcában a táskád mellett - amiket ottfelejteni is sokkal nehezebb, ha eleve egy helyen tartod őket.


A biztonsági ellenőrzésnél nagyon fontos, hogy összesen max 1L folyadék lehet nálad, legfeljebb 100ml edényekben. Ha egy 110ml fogkrém vagy naptej van nálad, azt már jó eséllyel kidobatják. Bármennyi van az üvegben, ha nagyobb az öveg 100ml-nél, akkor kuka.

Iváshoz érdemes vinni egy ÜRES kulacsot/üveget, amit az átvizsgálás után a WC-nél megtölthetsz vízzel, de ha nem üres, akkor nem viheted át a biztonsági átvizsgáláson. Megiszod előtte az egészet, kiöntöd, vagy kidobod üveggel együtt.

júl. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos informáciokat :) am Budapest- Nápoly.
júl. 2. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!