Eléggé fiatal vagyok még sosem repültem.Nem voltunk sosem a családdal külföldön. Viszont én majd szeretnék. Az utóbbi időben elkezdtem nézegetni,hogy mennyi pénzembe kerül esetleg elrepülni majd Barcelonába vagy hasonlók.?
Mindig is ott tartottunk.
Amit te 8-9 ezernek nézel, az kb 7-8.000.
Meg gondolom a dátum se mindegy,így utólag gondolkodva. Én nem gondoltam volna,hogy vannak ilyen olcsó járatok.. Inkább akkor a szállás meg a kaja drága. Lehet,hogy olcsóbb is külföldön nyaralni,mint a Balatonon?
Akkor már nem is tűnik olyan elérhetetlen dolognak egy Barcelona meccs élőben. :D
Köszi a válaszokat!
@4 Mi az istenért proli dolog, ha egy tizenévesnek nincs sok pénze, de szívesen megnézné a kedvenc csapatát. A fapadosok azt az igényt figyelembe véve jöttek létre, hogy az emberek javát 2 órás utakon egyáltalán nem érdekli plusz 4 centi lábtér meg egy sajtos szendvics (pár napja ennyit tudott a Turkish Airlines a Pegasushoz képest), ha cserébe negyedáron utazhatnak Wizzel meg Ryannel. A magyar átlagbér többszörösét keresem évek óta, de mindig a legolcsóbb opciócal utazom, mert egyszerűen nem ad annyival többet egy legacy. Repültem Qatarral, Etihaddal, Emirates-szel, Lufthansaval, British Airways-zel, meg egy csomó random fapadossal Vietjettől IndiGo-n át SpicyJetig mindennel, olyan mindegy az egész.
@Kérdező: Barcelona relatíve drága város, Spanyolországban Katalónia meg Baszkföld a legdrágább környék, a szállások nem éppen ingyen vannak, de fiatalon nyugodtan tudsz hostelezni. Legalább találkozol mindenféle random utazóval, én pont ott haverkodtam össze egy rakás ötven plusz koreai őrülttel, teljesen jó sztorik szoktak kijönni a low budget utakból, nekem életem legjobb pár utazós napja egy olyan 3 napos túra volt Mianmarban, amiért konkrétan 8 ezer forintot fizettem szállással, kajával, túravezetéssel. A proliságnak semmi köze a pénzhez, ezerszer prolibb dolognak tartom a Maldívon fetrengést valami turistagettóban, ha neked az az álmod, hogy megnézz egy Barca meccset, akkor szedj össze rá olyan 100k forintot, aztán hajrá, nézd meg a Sagrada Familiát, állj be focizni a tengerparton, részegedj le valami kétes kinézetű kocsmában, mászkáld körbe a Gaudi épületeket, imádni fogod.
A proli szeret utazni, és szívesen utazik. Ebben élesen különbözik a parasztságtól, amely elbizonytalanodik, ha nem a megszokott talajt érzi a lába alatt, és egy rövidebb útra is hetekig készül. A proli elfogultság nélkül kezdett mászkálni, amint hagyták; az ezredforduló táján legfőbb úticélja Horvátország volt, de Tunéziát és Hurghadát is kedvelték. A proli kizárólag társasúton vesz részt, nem csak az ár miatt, hanem mert képtelen lenne bárhol kommunikálni; be van oltva az idegen nyelvek ellen, csak magyarul beszél akkor is, ha éveken át tanulta az angolt vagy a németet. Az úgynevezett egzotikus utakon sem fog fel semmit a látottakból – hiába jut el Karthágóba, nincs meg a műveltsége, a kultúrája ahhoz, hogy feldolgozza az élményt. Mindegyiknek megvan a története arról, hány tevéért akarták megvenni „az asszonyt”. Jól érzi magát a fejletlenebb országokban, mert annak lakosait lenézheti. Nyugatra ellenben nem érdemes járnia azóta, hogy nem tud onnét olcsón műszaki cikkeket vagy mást hozni. Ez a térség drága is számára; jellemző, hogy a proli, ha Velencét akarja látni, nem magában a városban lakik, hanem valahol a környéken. Örök turista – de utazó soha nem válik belőle.
@9 Én értem, hogy megint Frontinra ittál és ez lett az eredménye, de még mindig egy tizenéves prolizol azért, mert olcsón szeretne eljutni Barcelonába.
Elég különös lelki torzulás kell az ilyesmihez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!