Milyen útvonalra vehetek diák bérletet? A lakóhely mit takar? Ideiglenes/állandó lakcím, tartózkodási hely?
Azt tudom, hogy lakóhely és oktatási intézmény közötti útvonalra érvényes a diákbérlet, de a lakóhelynek konkrétan milyen módon kell szerepelnie a lakcímkártyán/diákigazolványon?
Nekem Felsőtárkányban van az állandó lakcímem, viszont Bp-en lakok, erről viszont nincs hivatalos iratom. A célállomás Piliscsaba lenne.
Felsőtárkányból Egerig busz megy, onnan busszal vagy vonattal el tudok jutni a Puskáshoz/Keletihez, majd a Nyugatiból indul a vonat Piliscsabára. Nyilván nem így járnék, hanem egyszerűen Budapestről.
A kérdésem az, hogy ha én megveszem Bp.- Pcs. közzé a diák bérletet, akkor igazából a hivatalos útvonalon vagyok, és hozzá lehet magyarázni, hogy addig mondjuk busszal jöttem, és azt a bérletet nem vagyok köteles megmutatni, vagy van erre valami szabályozás?
közben sikerült választ kapnom a kérdésemre: vehetek bérletet Bp. és Pcs. között, mivel ugye ez is bele tartozik a hivatalos útvonalba, csak ki kell töltenem egy nyilatkozatot, amit a diákigazolvánnyal együtt fel kell mutatni, és arról szól, hogy Ft.-ból Bp.-re más eszközzel jutok el (kombinált utazás), mivel nincs vasútállomás a lakóhelyemen. ez pedig nem jár olyan kötelezettséggel, hogy ténylegesen meg kéne vennem a buszbérletet Bp.-ig, szóval tök jó :)
Egyébként értem én, hogy a lakcímkártyámon szereplő cím, de ott 3 is lehet, állandó, ideiglenes és tartózkodási hely. ez érdekelt még, hogy a 3 közül melyik számít? vagy esetleg bármelyik? nekem ugyan tárgytalan már a dolog, de azért ha valaki tudja, leírhatja. lehet h másoknak hasznos lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!