Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kecskemétről mennénk Marosvásá...

Kecskemétről mennénk Marosvásárhelyig kocsival, melyik útvonalat válasszuk?

Figyelt kérdés
Szeretnénk kényelmesen utazni, mert kisgyerkőc is utazna velünk, ezért autópálya is szóba jöhet. Ha fizetős az autópálya, hol tudunk fizetni, és mennyibe kerül a díja?Még nem jártam Erdélyben.

2014. aug. 24. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok lehetoseg nincs... Szolnok - Nagyvarad - Kolozsvar a legrovidebb es leggyorsabb. Nem tul kenyelmes, a hegyekben tele van kanyarral, az ut keskeny, sok a hulye. Autopalya nincs a kornyeken (kiveve Kolozsvar mellett egy 20 km-s szakasz, ami elkeruli a varost).


Esetleg az M5-on le lehet menni Szegedig, onnan Arad - Deva - Gyulafehervar, ez esetleg "kenyelmesebb", de hosszabb.


[link]

2014. aug. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
At Cegledre, majd vegig az E60-on. A Kolozsvar melletti autopalyaszakasz (kb 55-60 km) egyenlore nem fizetos. Az ut Nagyvarad es Kolozsvar kozott valoban kacskaringos helyeken, ugyanis hegyeken megy at, de karpotol a szepsege.
2014. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az E60-as főúton mentünk. Kolozsvárt sajnos nem tudtuk elkerülni, köszönhetően a táblák összevisszaságának. Kevés tábla jelzi, hogy az E60-as úton haladunk. Ha nincs pénz táblára, legalább az útburkolatra ráfesthetnék az út számozását, nagy segítség volna. Csak tökéletes műszaki állapotban lévő autóval ajánlott útrakelni, mert a hegyi szakaszok nagy erőpróbát jelentenek a technikának.
2014. aug. 31. 05:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eleg komolyan ki van jelezve Gyaluban a felhajto az autopalyara, ha azt nem vettetek eszre, az nem teljes mertekben az E60-at jelzo tablak hianyanak tudhato be szerintem.
2014. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az "E60" kiirast kell nezni, hanem a nagyvarosokat jelzo tablakat: Oradea -> Cluj-Napoca -> Targu Mures. Amugy sosem vettem eszre, hogy egyaltalan ki lenne irva az "E60", pedig kb 50x tettem meg azt az utat. :)
2014. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem fikázni akartam a dolgokat, mert Magyarországon sem jobb a helyzet. Az meg külön durva, hogy csak románul vannak útbaigazító táblák. Magyarországról kellene elintézni, hogy a román táblák mellé, fölé, mit tudom én, magyarul is ki legyenek írva az útbaigazítások. Persze lehet, hogy a GPS világában ez már fölöslegesnek tűnhet, de nekünk jól jött volna. Szerintem az utakra meg fel kellene festeni a számozást, az is sokat segítene, és nem hinném, hogy túl nagy költség volna.
2014. szept. 1. 08:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!