Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyarorszagon mennye kigyo...

Magyarorszagon mennye kigyo van? Be szoktak maszni a hazba? Nagyon kell toluk felni? Mennyire jellemzo ez ottan?

Figyelt kérdés
2013. júl. 24. 19:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A mostani nyaron eddig 2-t is lattam, erdo melllett elek, en is felektoluk valamiert. Eleg gaz volt 24 evesen sikitva menekulni egy siklo elol. :/
2013. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
20%
Jó nyaralást neked! :-)
2013. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Ok falu kozepen elnek, bar van egy tavuk az udvaron meg sok zold novenyuk, de azt mondtak hogy miota ottan elnek, 22 eve ok meg nem lattak az udvaron, bar tavuk csak 3 eve van.

Viszont a falu szelen van a Donau es ottan van sok, meg van erdo is es ottan is.


Mennyire jellemzo hogy felmasznak ezek a faluba?

2013. júl. 25. 01:37
 14/18 anonim ***** válasza:

Annyira jellemző mint ahogy nálatok az erdőkből bejönnek a vaddisznók vagy a rókák.

Te hol laksz németben?

És hová jössz nyaralni?

2013. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ulm kornyeken, es Bacs-Kiskun megye kozepere
2013. júl. 25. 08:18
 16/18 Fanny1885 válasza:
Szia! Én Bács-Kiskunból,Kecelről származom. Nincs a városban semmiféle kígyó. Amíg ott éltem egyszer sem találkoztam velük. Egyszer a csatorna párton láttam 1et,de az ugye messze kint van a természetben,emberektől távol. Nem kell félned! És ha azt hiszed,h ez egy lepukkant hely,akkor rá fogsz jönni,h nagyon tévedsz.
2013. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itthon van homoki vipera ami veszélyes, de úgy tudom, hogy csak 50 kg súly alatt halálos a mérge. Felette rosszullétet okos, hányás, szédülés. De ezek is inkább a ritkán lakott nyílt területeken élnek. Egyszer néztem egy műsort a tévében ott mondták, hogy évi 1-2 marás van.
2013. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
Kedves érdeklödő! Sok évvel korábban, engem meg mart egy vipera (Erdélyben sziklás és egyben egy folyó idönkénti kiszáradt medrében)... szóval nem Magyar területen, és én voltam aki a területükre merészkedtem. Tény,Hogy Magyarországon is élnek mérges kigyok, de mivel nem szeretik a nyüzsgést, a lakott területeket inkább nagy ívben kerülik, nagyon kevés az esély, hogy siklon kívül másfajta kigyoval találkozz! Persze, erdő közelében nincs határ számukra sem! Egy jó tanács: bármilyen kigyóval is találkoznál, kerüld a hirtelen mozgást!!! Ha teheted, ne mozogj, esetleg ha, szép lassan mozgatod a végtagjaid, Ő inkább tovább áll (fél az embertől), de a hirtelen mozgást támadásnak véli, és egyből mar! Én focizás közben estem arra a sütkérező sziklaviperára, szerencsém volt, hogy nagyon hamar meg kaptam azt az egyetlen elenszérumot a kórházban amely pár Km-re volt a helyszíntől. Szerencsés embernek mondhatom magam, hiszen 1.000-ből egy éli túl! Ha valóban erdő szélén nyaralnál, érdemes szunyoghálót tetetni az ablakokra és napközben is csukot ajtóval lenni. A nagyon meleg időszakokban előfordul, hogy a lakás nyujtotta hüvős helységeibe tévednek!
2013. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!