Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Planeteo néven kaptam egy 2...

Planeteo néven kaptam egy 2 főre,3 éjszakára szóló ingyenes szállást internetes kérdőívkitöltés miatt. Szerintetek ez létezik? Kamunak tűnik.

Figyelt kérdés

Először 2 fő 3 éjszaka ingyen. Kitöltöm tovább az adatokat, akkor kiderül, hogy 7 éjszaka jár, aztán kiderül, hogy 2900Ft a voucher kinyomtatása és postázása, aztán hogy ha nem bankkártyával fizetem a neten, hanem postázva kérem, akkor 4500Ft. Ha problémám van, akkor külföldi postacímen reklamálhatok.

Volt, akinek ez bejött? Nekünk most pont jól jönne, de 4500Ft-ot sem szeretnék bukni rajta.



2013. máj. 28. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Húha, ilyet én is kaptam, és már csak 1 gombnyomás választott el a megrendeléstől, köszi h felnyitottátok a szemem :D Sztem azért nem e-mailen küldik a vouchert, mert ha jól emlékszek vmi fém cucc is van rajta (gondolom h ne lehessen hamisítani, sokszorosítani). Na de tényleg gyanús h néhány válaszért cserébe mindenki fix nyereményt kap, semmi sorsolás, ez nem érné meg nekik, és nem is állna érdekükben. Meg h fizetni kell az átvételért. Nekünk is pont jól jönne (házassági évforduló miatt), de úgy döntöttem ebből a pénzből inkább egy szexi fehérneműt veszek, nem egy kamu hülyeséget!


Köszi a feltett kérdést meg a kommenteket, megmentettetek egy átveréstől :D

2013. máj. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Adrián1999 válasza:
Én is kaptam egy ilyet, de nagyon kamusnak tűnik...
2013. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szekeres Dominika válasza:
Én ma kaptam e-mailt, és már az utolsó kattintás hiányzott volna, de meggondoltam magam. Valakinek van valami tapasztalata már a dologban?
2013. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
Én is megkaptam az e-mailt. Hat címem is van, de csak az egyiken találtam meg, ezért gondoltam, hogy ez csak nem átverés, mert általában ezek a baro mságok az összesre megjönnek. Kicsit utánanéztem a dolognak és a hotelkatalógusnál le van írva a kötelezően fizetendő ellátási díj. Hiába állja az utalvány a szállást, ezt akkor is ki kel fizetni és sok helyen még a nyeremény áránál is kisebb a tényleges kedvezmény, vagyis ráfizetsz. Találtam olyat is, ahol jóval drágább lenne így megszállni, mint az utalvány nélkül.
2013. jún. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Kuncu válasza:
100%

FIGYELEM!!!FIGYELEM!!! ÁTVERÉS? ÁTVERÉS!!!


A kezelési pénz, amit kérnek az övék! Reklám díj.

A szállodák, akiket reklámoznak további borsos árat kérnek az ottlétért, persze ígérnek a szállás mellett reggelit és ebédet is.

Kérdés adnak-e kaját és rendes szállást vagy az is csak átverés.


Felhívtam egy szállodát. Nagyon tiszteletelen módon beszélt az ügyintéző velem és kifejtette, hogy mit akarok ingyen. Elég, hogy ott alszom ingyen.


Inkorrekt tájékoztatás!!!

Megnéztem a szálloda listát: napi 3800 - akár 10000 és a csillagos ég/fő kötelező díjat akarnak szedni naponta.

Tehát a levél szerint kért utalandó vagy postázandó díj a reklám díja.


Felhívtam az otp-is ott is azt mondták, hogy csalás van mögötte.


üdv

2013. jún. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
100%

Ezt a levelet kaptam privátban, megosztom veletek:


A többieknek nem tudom elküldeni ezt az emailt, mert még nem ismerem a rendszer működését, de azért Neked megírom:


Némi nyomozás után -kísérletképpen- felhívtam egy hotelkatalógusban szereplő szállodát. Az eredmény döbbenet:


planeteo voucerrel: 7.300 Ft/fő/nap

voucher nélkül: 7.300 Ft/fő/nap


A nagy átverések újabb variációja.

Ha gondolod, oszdd meg a többiekkel, én nem tudom, hogy hogyan kell.


Gy

2013. júl. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Ma kaptam én is üzenetet tőlük. Jó, hogy van az a fórum! Elküldtem az adathalász figyelőnek. Vizsgálják, nehogy vissza élés áldozata ne legyek!
2013. júl. 24. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Köszönöm én is, hogy utánajártatok! Már épp a bankkártya-adatokat töltöttem ki, amikor úgy gondoltam, rákeresek...

Amikor először kaptam meg ezt az e-mailt és a vouchert, épp külföldön voltam és nem volt elég pénz a bankkártyámon; majd megszakadt a szívem az utalványért... Aztán most kaptam megint, és gyanús lett, hogy nem csak még egy utalvány, hanem megint 3 helyett 7 nap. Több, mint "szerencse", pedig ez nem jellemző...

Na mindegy, szóval nagyon köszönöm azoknak, akik utánaérdeklődtek!

2013. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Itt egy német cikk is, ami ezzel foglalkozik, ezt azt írja, hogy volt, akinek még a vouchert se küldték ki; nemhogy az utalvánnyal se szállt meg kedvezményesen, de meg sem kapta.


[link]

2013. nov. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Sziasztok! Bár egyértelmű, hogy ez is valami lehúzás, kicsit kutakodtam a neten. Nem tudom nektek ki írta alá a levelet, nekem Kondorán Kristóf, akire rákeresve semmilyen infó nem található, ami azért furcsa. De a Tin Eye segített, [link] Ez egy megvásárolt kép, szánalmas. Máshol nem nyomozgattam, de ennyi nekem elég is azt hiszem. Remélem nem dől be senki nekik. Szép napot mindenkinek
2013. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!