Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Sátorozni megyünk 2 hétre....

Sátorozni megyünk 2 hétre. Hogy kellene?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel 2 hétre elmegyünk sátorozni a Tisza mellé, 10 km-es körzetben semmi sincs (pont emiatt megyünk oda).

1: Milyen tusfürdő van, amit tudnánk használni és nem károsítja a környezetet?

2: Hogyan szerezzünk ivóvizet?


2011. júl. 30. 23:38
 1/9 Manesz válasza:
50%
Sima folyóvizet felforraltok pl. kempingtűzhellyel, majd palackokba töltitek és belógatjátok a lezárt petpalackot a tiszába egy karóhoz kötve és be is van hűtve.
2011. júl. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Szappant érdemesebb használni.
2011. júl. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
hát nem irigyellek titeket, mi egyszer a Tisza tó mellett nyaraltunk 10 napot, de tudod azért a negyedik nap elgondolkodtam, hogy biztos hogy egy gallyba kapaszkodva akarok egy lyuk felett sz@#&-ni és szúnyoglárvás vizet melegíteni egy bográcsban ha fürödni akarok rendesen, arról nem is beszélve, hogy minden - olyan alapvető dolog - ami egy kempingben egyszerűen megoldható nagyon nehézkes, rengeteg dologra lesz szükségetek! Először is műanyag kannákra, amibe a legközelebbi közkút valamelyikéből szereztek ivóvizet, nekünk nem volt szerencsénk mert megszüntették az összes ilyen nyomós-kutat a faluban és egy-egy helybéli jóindulatára voltunk bízva, hogy adjanak vizet. Mondjuk ha visztek buborék mentes ásványvizet kartonszámra ezt a problémát ki tudjátok küszöbölni. A fürdést úgy tudnátok megoldani, hogy a Praktikerben kapható kempingzuhanyt vesztek (ami egy erős gumiszerű tömlőből áll, tele kell tölteni és felakasztani egy fára, napközben fel is melegszik ha jó időt fogtok ki, mi ebben sem voltunk szerencsések :) ezt lehetőleg olyan helyen kellene felállítani ami nem a vízbe folyik vissza, hanem egy fatövébe, kevés tusfürdő, vagy egyszerű szappant ajánlok, mert legjobb esetben a szappan kémiailag lebomlik a természetben, ha elég oldott állapotban kerül oda...Gondolom az élelmezést már végiggondoltátok, javaslom a rostban gazdag ételeket, egy-egy leves beiktatását, mert gyakori a székletrekedés az ilyen túrákon és az nem túl kellemes. Sok sikert és napsütést kívánok Nektek!
2011. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Az első válaszolónak üzenem, hogy a Tisza vizét felforralva sem javasolt meginni...Merített már folyóból vizet? Egyáltalán nem olyan "zacc" mentes mint azt gondolná az ember...
2011. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Az előttem író tökéletesen ecsetelte a várható problémákat. Voltam én is sátorozni a Tiszán, vadkempingeztünk. Két napig bírtam. A szúnyogok megettek, feldagadt mindenem a csípésüktől, pedig kilószámra és óránként fújtam magam ellenük. Éjjel alidni nem lehet tőlük, mert a füled körül zümmögnek. Nekem is székrekedésem lett.

Ez a kikapcsolódás egyáltalán nem a pihenésről szól, mindig kell csinálni valamit.

2011. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A vadkempongről én is menekültem haza három nap után, még jó hogy csak ennyire terveztük.

Duna parton voltunk, tényleg iszonyatos mennyiségő szúnyog, este ha begyújtottuk az olajlámpát levegőt nem lehetett kapni a szúnyogoktól, pedig szúnyog riasztós olaj volt benne direkt.

A nagy dolgok elvégzése kicsit kellemetlen, a kisebbel nincs gond, kibírható.

Nézzetek be bioboltba vagy drogériák "zöld" részére. Néhány helyen lehet kapni zöld tusfürdőket, szappanokat. Mondjuk amondó vagyok egy 20 forintos pöttynyi tusfürdő senkinek nem fog ártani természetes vízben sem. Ezért imádtam pl Svédországot, nekik mindenük volt környezetkímélővel külön szignóval ellátva, hogy ez a termék nem ártalmas a környezetre.

Pl tudtok-e úgy ruhát vinni, hogy ne kelljen mosni? Hol fogtok mosni, milyen vízben?

Megtudjátok-e oldani a kaját úgy, hogy két hétig ne hányjatok már az egyoldalú táplálkozás miatt?

Megtudjátok-e oldani a mosogatást?

Ha autóval mentek, akkor akkora baj nincs, de legyen a közelben egy város vagy valami, ahova eltudtok menni ásványvizet venni, és mosáshoz, mosogatáshoz kannákban kútról vizet hozni.

2011. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kocsi nincs, és nem szándékozunk vagy 100 liter vizet vinni. Az egyoldalú táplálkozás meg nem gond, volt már, hogy több ideig is ugyan azt ettük minden nap...
2011. júl. 31. 09:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez a ti dolgotok, de én akkor sem innám meg a természetes folyóink vizét, hacsak nem valami szép tiszta patak mellé mentek. A Dunába köztudott, hogy több kevesebb tisztítás után lazán beleengedik a szennyvizet és nem csak a mi szennyvizünket, de cégek, vállalatok vegyi szennyvizét is, ami lehet a környezetre nem olyan veszettül káros, hogy bajt okozna, de azért én nem innám meg még forralás után sem! Persze kinek a pap, kinek a papné....
2011. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előttem már többen nagyon jól összefoglalták a vízparti vadkempingezés buktatóit. Tudom, hogy most nagyon elszántak vagytok, "ide nekem az oroszlánt is!", de komolyan át kell gondolni, hogy hová mentek, honnan szereztek pl. ivóvizet, sőt, nem árt, ha elérhető közelségben lesz egy kemping, ahová mégiscsak civilizáltabb körülmények közé beköltözhettek, ha a vadkempingezés mégsem jönne be.
2011. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!