Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mivel büntethetné az iskola...

Mivel büntethetné az iskola azt a diákot aki lelki terrorban tart egy másik diákot?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 16:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon gázos. Én már mindenféle variációját láttam (jobban mondva hallottam), van néhány tanár ismerősöm általános- és középiskolában is. A legritkábban (100-ból 1-szer) fordul elő az az eset, hogy a "rossz" gyerekkel csinálnak vmit. Vagy azért, mert a gyerek még kicsi vagy azért mert túl nagy (nagykamasz és fizikálisan is erős) és félnek tőle a tanárok.

akit terrorizálnak, az nem mer vagy nem tud otthon sírni a szüleinek, mert tudja, hogy milyen terheltek így is, hisz ott a munka, a kistesó, a számlák...stb. Sajnos a mai gyerekeknek nincs idejük gyereknek lenni, nagyon hamar belelátnak a felnőtt világba, a fizetési határidőkbe, stb.


És mielőtt bárki leszólna és imádom a gyerekek, de...Szerény véleményem szerint a megfelelő időben és helyen igenis el kell csattannia annak a pofonnak! Néhány felelősségteljes pofonnak szerintem bele kéne férnie a nemzeti alaptantervbe is. De egy mezei tanár már csúnyán nézni sem mert, jönnek a szülők és feljelentik.

2011. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:

Hasonló problémára a következő megoldás olvasható egyik fórumban:


Az én nagyobbik fiamat is inzultálta valaki a középiskolában. Mivel messze volt az iskola kénytelen voltam felhivni az osztályfőnökét. Megüzentem a gyereknek, hogy én nem érek rá naponta bemenni az iskolába igy csak egyszer fogok de annak hatása lesz. Az ofő hüledezett, hogy csak nem verőemberekkel akarok menni?Mondtam, hogy de, bizony azokkal sőt még talán rendőr is lesz köztük mert meg kell értsék, én nem engedhetem meg magamnak, hogy évekig napi 100km-t autózzak a gyerekem védelmében. Megértette a tanár és valószinüleg érzékletesen közölte az illetékessel is mert többet nem volt inzultus. Határozottság!!!

2011. jún. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
De használ, csak olyna keménynek kell lenni, hogy az illető megijedjen. Az erőszak csak addig nem működik, amíg nem elég kemény. :) Ha odamész a szüleihez, hogy ejnye-bejnye, akkor gyenge voltál, és a kisköcsög még durvább lesz. De ha odamész hozzá öt másik felnőttel, és úgy megvered, hogy kórházban köt ki (tudom, illegális), utána nem lesz nagy a pofája.
2011. jún. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14 év felett ez már nem az iskola dolga, hanem a rendőrségé. Ez ugyanis bűncselekmény, melyet 14 év felett lehet akár szabadságvesztéssel is büntetni. A hasonló erőszakos bűncselekmények az emberi élet kioltása után a második legsúlyosabb kategóriába tartoznak.
2011. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Tom Benko ***** válasza:

Sajnos az iskola sokat nem tehet. Adhat különböző figyelmeztetéseket, amik annyit érnek, mint szarnak a pofon. Beidézheti fegyelmire, ha meg van támogatva a dolog, ami megint elég keveset ér. Kicsapni nem lehet, csak ha az iskola talált már egy másik iskolát, amelyik fogadná.

A gyámügy, rendőrség legtöbbször tehetetlen, mert nincs bizonyíték, tehát egyszerűen képtelenek lépni.

A szülőkkel jellemzően igen nehéz beszélni egy ilyen esetben, mert vagy elérhetetlenek, vagy szarnak a gyerekükre.

Egyetlen megoldás, hogy a terrorizált gyereket át kell íratni másik iskolába (és a tanári kart tájékoztatni ennek okairól).

2011. jún. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Sajna a törvényünk nem jó , a bűnösnek a felmentő indokait keresik először ! SZÉGYEN !! Ha te oldod meg az a célszerű ( tudom nem törvényes, és nem is etikus ) mindent tegyél meg a gyereked védelmében ! TANÚ NE LEGYEN
2011. jún. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

tegnap 07:56

de neked sem lesz nagy a szád ha a verésért a sittre kerülsz!Mert ha te odamész ötöd magaddal a szülőhöz,és megvered,téged fognak sittre vágni,és nem őt.Majd hiába védekezel,hogy csak a te gyerekedet védted,mert a hülye kölyke molesztálta,nem fog senkit sem érdekelni.

2011. jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyen esetben a bűnelkövető is áldozat. (Ez nem azt jelenti, hogy nem felelős a tetteiért). A viselkedési zavart valahonnan hozta, a kicsapás nem megoldás, hiszen csak az utcára toljuk a problémá/nevelési tanácsadó és tanár. És egy igazgatói megrovást meg a szülők kezébe nyomni. (nem elellenőrzőbe, hanem hivatalosabb formában géppapírra nyomtatva, iskolabélyegző, aláírás... Ezen rajta kell hogy legyenek a lehetséges következmények, nevelési tanácsadás kérésének lehetőségei...) A szülőt rá kell venni arra, hogy a gyerekét vigye rendszeresen pszichológushoz...
2011. jún. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Hát ha magyar a kis terrorizáló, akkor egy enyje-benyjével fogja megúszni, ha nagyon durva akkor talán egy beírás, de őt ki is csaphatják. Viszont ha cigány, akkor még a bántalmazott diák a hibás amiért megverték. Tapasztalatból mondom, és most lehet rasszista k_csögözni.

Nézzétek meg a videót: http://www.youtube.com/watch?v=FBd2pGyAtDU

VÉGIG! Az anyuka beszámolóját főleg...

2011. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!