Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen kép él benned Budapestről?

Milyen kép él benned Budapestről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 26. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Mint európai nagyváros szép, mint Magyarország fővárosa szégyen. Sajnos az ország egyik fő problémája ez a "Bp-központúság" és centralizáltság, lehet hogy sokat költenek a városra de abból a rengeteg pénzből rengeteg el is tűnik a süllyesztőben. A fővárosban olyan árakon olyan fejlesztéseket hajtanak végre amelyekből vidéken egész városokat, megyéket lehetne szebbé tenni. Gondolok itt például a bűvös-négyes metóra, ami lehet hogy fontos dolog, csak az árából mondjuk (a hasamra ütök) egész Miskolc területét rendbe lehetne rakni. Szóval lehet hogy Budapest már lassan eléri a nyugati városok színvonalát (sőt, például a tömegközlekedésben jobb is azoknál, ezrért nem értettem anno miért választották a négyes metrót, mára már rájöttünk...) csak közben valójában az ország "vízfeje". Ja és az hogy külső szemlélő számára felzárkózottnak látszik csak illúzió, aki ismeri látja hogy a rakparton a Parlament mellett nő a gaz, forgalmas közterületeken évek óta kijavítatlan, balesetveszélyes lépcsők, járdák vannak, stb. Összességében bennem abszolút negatív kép él Budapestről, bár tudom hogy van egy-két szép helye, de azért többségében egy koszfészek.


"Olaszban meg franciában vannak ám ezerszer romosabb és rosszabb helyek is"

Azokat rusztikusnak hívják és nem romosnak, ha ugyanarra gondoltunk. Többnyire védelem alatt álló épületekből állnak, ezért nem újítják fel őket, belülről többnyire modernek és a mediterrán éghajlatra tökéletes a szerkezetük, statikailag rendben vannak és például a graffiti meg a koszlerakódás sem jellemző rájuk (mint például egy-két budapesti műemlékre, fürdőkre). Ha meg az úgynevezett "bevándorló-negyedekre" gondolsz, akkor azok sem rosszabbak szerintem mint például a nyolcadik kerület.

2011. márc. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szeretjük a 4-es metrót felhozni, de amíg a 7-es buszon fél perces követési idővel nem lehet normálisan utazni reggelente, addig igenis szükség van rá. A budapesti adóbevétel nagy részét pedig elviszik vidékre, ez tény, Tarlós nagyon helyesen azon dolgozik most, hogy több bevétele maradjon a városnak, hogy az omladozó lépcsőket ki tudják javítani. A pénzek lenyúlása pedig nem hinném, hogy kizárólag pesti probléma.
2011. márc. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Negy evig eltem Budapesten es sajnos valas miatt mar nem ott lakom,ma is konnyes szemmel gondolok a helyekre,a Margit-szigetre a Janos hegyre es altalaban mindenre,gyoyoru varos!!!
2011. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nekem az összes felmenőm ide való, sőt apai ágon már akkor itt laktak, amikor Buda volt külön. Nagyon szeretem. Persze divat, főleg a vidékiek körében, hogy lebüdösözzék, de egyrészt aki ismeri az tudja, hogy a nagy része csodálatos. Aránylag sok helyen jártam a világban és nyugodtan állítom, hogy Budapest az egyik legszebb város. Akinek meg nem tetszik az maradjon otthon.
2011. márc. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Felköltöztem, következő nyár már allergiával indult...
2011. márc. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én nemsokára ide fogok költözni. Imádom!! Én már csak a szépet látom benne . :D IBudapest
2011. márc. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetlen tisztességes, városszerű város az országban. A fikázóknak meg savanyú a szőlő. :)
2011. ápr. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én imádom Budapestet!!Itt születtem,lakom és nem is annyira bunkók az emberek.Ismerősöm múltkor hajnalban a keletinél leszólított egy vadidegent mert szerelmi bánata volt,elmondott neki mindent,és az idegen meghallgatta és tanácsot adott neki ;) Budapest nem olyan szörnyű mint ahogy mondják.Jóó igaz nagyon sok az idegbajos,de kedvesek is az emberek.Gyönyörű a város(persze nem mindenhol)főleg este.De am sok a rasszista.
2011. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
En imadom!
2011. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!