Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik Magyarország legszebb...

Melyik Magyarország legszebb megyéje ?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a legszebb ? És miért pont az ?
2023. okt. 21. 14:41
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Meg ha van esetleg legrosszabb is amit nem szeretsz valami miatt azt is írd le nyugodtan
2023. okt. 21. 14:45
 2/24 anonim ***** válasza:
80%
Egyértelműen Borsod-Abaúj-Zemplén, a hegyvidékei miatt.
2023. okt. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Zala, sok vadregényes, istenhátamögötti zsákfalu, erdők, mezők, vadvilág
2023. okt. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Zala meg Vas-megye nekem is.
2023. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

Nekem Borsod, mert itt èlek ès ezt a megyèt ismerem a legjobban.

Rengeteg szèp túrázásra alkalmas hely van

2023. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Veszprém
2023. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
73%
Nógrád. Volt lehetőségem körbe utazni szép országunkban. Borzasztó szegénység van a déli határ mellett, megyéttől függetlenül, olyan szinten le van ott már minden pusztulva, hogy megállni se mersz.(nem nagy városokra gondolva) De... Attól függetlenül, ott mit tapasztaltam, Nógrád kegyetlenül elszegényedett, és néptelenedik el teljesen. Ahhoz képest a többi megye főnyeremény.
2023. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%

Baranya-Győr-Sopron-Vas-Zala. A négy megye - szigorúan ABC sorrendben írtam - holtversenyben első.

A legjobban utált? Nem utálom, csak nem a kedvencem. Az Alföld, a lapossága miatt. Tudom, Petőfi, meg mit nekem a zordon Kárpátok, meg a délibábos ég alatt kolompol Kis-Kunságnak száz kövér gulyája, de én azért csak jobban szeretem a hegyes-erdős-dimbes-dombos, buja zöld vidéket, mint a sivataghoz egyre jobban hasonlító Alföldet.

2023. okt. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Szabolcs-Szatmár-Bereg a legszebb vármegye szerintem.


Számomra a tipikus turistacsalogató domb-, és hegyvidékek unalmasak, egyébként is alig van olyan eset, amikor a mainstream tömegízléssel azonosulnék.


Szabolcs azonban meglehetősen változatos képet mutat az Alföld nagy részéhez képest: míg a vármegye nyugati része tipikus alföldi táj, annak minden bájával, addig nyugaton, délnyugaton gyönyörű erdőségek találhatóak, a Felső-Tisza vidéke is egészen sajátos.


A legkevésbé szép szerintem Győr-Moson-Sopron, számomra semmitmondó, a Kisalföldben egyszerűen nem látok semmit, ami miatt nekem érdekes lenne.

2023. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%

Veszprém. Magas-Bakony, Káli medence, Balaton.

2. Heves, bár lepukkantabb, de a táj szép.

2023. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!