Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szállás. Hu oldalon foglaltam,...

Szállás. Hu oldalon foglaltam, előleget nem kértek, de le kellett mondanom a foglalásom, most viszont kérik az előleget tőlem. Ha nem fizetem meg, le fogják tiltani a fizetésemből vagy börtönbe kerülök? Egy magán apartmanról van szó.

Figyelt kérdés

2021. dec. 15. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
El kellene olvasni hogy a foglalas visszaigazolasaban milyen feltetelek voltak leirva.
2021. dec. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Mivel a foglalással foglaltad a szobát, amit amúgy kiadhattak volna másnak, jogosan kérnek kártérítést, mert kárt okoztál nekik ezzel, a szoba miattad üresen áll, amibe más mehetett volna, ha nem foglalod le. Ha nem fizetsz, fizetési meghagyást indítanak ellened, amire ha nem reagálsz, behajtható lesz például a jövedelem tiltásával, de mire idáig eljut, sokszorosa lesz a tartozás. Ha ellemtmondasz, akkor meg perré alakul, de ne számíts rá, hogy megnyered, de ha mégis, addig is százszor többet költesz ügyvédre, mint amennyit most fizetned kell. Jobb a békesség és lásd be, hogy jogos amit kérnek, fizess és felejtsétek el egymást.
2021. dec. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
2: semmit nem tudunk a feltételekről, vagy hogy egyáltalán mikori időpontról van szó, lehet hogy fél év múlva esedékes nyaralás. Akkor meg még bőven kiadhatják.
2021. dec. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. Igen bőven kiadhatják. De a sokféle feltétel létezik. Mind törvényes.

Olyan is, hogy most foglalsz szálláshelyet jövő augusztus 14. kezdettel, és már holnap is csak úgy mondhatod le, hogy a teljes összeget ki kell fizetned. És nem mondhatod január 7-én, hogy mégis mennél. A szobát közben újra kiadhatták. Akkor is, ha tk. ki van fizetve a részedről.

És van olyan is, amit augusztus 13-án is lemondhatsz, és semmit nem kell fizetned.

A törvény semmi olyant nem ír elő, hogy a lefoglalt szállást nem szabad kiadni másnak, ha azt lemondták, és teljes egészében vagy részben kifizették.

2021. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
90%
Nem értem, miért nem lehet elolvasni a feltételeket. Tudsz olvasni, nem? És azt a hisztérika csajt is ki lehet dobni, nem kár érte.
2021. dec. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Elég szomorú akkor, hogy ilyen virushelyzetben is követelik a pénzt! Akkor miért nem kért előleget? Akkor azt bukja az ember, és így járt. De itt nem kért előleget és úgy követeli a pénzt!!
2021. dec. 15. 18:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy miért nem lehet akkor áttenni nyárra?
2021. dec. 15. 18:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg mindig egy szot sem tudunk arrol, hogy mit irtak a foglalas visszaigazolasaban, csak a nyavogast meg hisztizest ismetelgeted hogy teveled most mennyire de mennyire ki van tolva.
2021. dec. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kései Sirató ***** válasza:
100%
A visszaigazolásról írtak e-mailt, nyisd meg, olvasd el, benne vannak a részletek.
2021. dec. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem olvassa el, amit írunk neki, csak picsog.

A szállás pont hu oldalt nem ismerem. A bookingon nekem alap beállítás, hogy díjmentesen lemondható, nem kell bankkártya, nem kell előre fizetni, legyen ingyen parkoló és és saját fürdőszoba.

Ezekből az első érdekes itt.

Két éve Szlovéniában jártam. Elfáradtam, már nem akartam tovább utazni. Az érkezési nap előtti este tudtam lemondani, és semmit sem kellett fizetnem.

De a többi is olyan volt, hogy érkezési nap előtt kb. egy héttel lemondható. Ilyeneket kell keresni.

És mint írtam, teljesen szabályos, jogszerű úgy kínálni szállást, hogy azt foglalás után már nem lehet lemondani, és akkor is ki kell fizetni, ha nem veszi igénybe az ember. Sőt, másnak is ki lehet adni.

Persze a törvény mindkét fél részére ad mentőövet kivételes esetekre. Ha mondjuk az ember azért nem utazik, mert nem tervezetten kórházba kerül, életmentő műtétre, akkor erre hivatkozhat, és visszakaphatja a már befizetett összeget, vagy mentesülhet megfizetése alól stb.

2021. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!