Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Egy barátnőmmel Budapestre...

Egy barátnőmmel Budapestre készülünk . Mire kell odafigyelni, hogy ne keveredjünk bajba? Mivel messziről megyünk, át is kell majd szállnunk. A főváros mely részei veszélyesek? Mit érdemes elkerülni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 11:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
ne félj semmitől,mikor ott leszel meglátod h nem nagy cucc,annyi az egész h büdös van:D csak közlekedni tudjál.
2010. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

de azért egy tanács :D

a cigányokra ne nézz rá mert esetleg ezért beléd köthetnek :D

bár velem ilyen még csak a külvárosban volt és gondolom te a belvárosban leszel :D

2010. júl. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Én ezeket a kerületeket kerülném a helyedben:

XX. ker (Erzsébet)

XXI. ker (Csepel)

IX. ker (Ferencváros)

Ezek a "legrosszabbak".

És a csomópontok, ahol én nem szoktam sokat időzni (nem véletlenül...):


-Blaha Lujza tér

-Boráros tér

-Örs vezér tér

-Kőbánya Kispest

-Oktogon

-Déli pályaudvar

-Keleti pályaudvar

-Nyugati pályaudvar (pályaudvaron sok a "zseves" és a kéregetős... :S)

-Stadionok (régi nevén Népstadion)


Igazából semmi jó nincs Budapestben. Én csak a kertvárosokban érzem magam biztonságban (pl 16 ker), de ha belárosba megyek (9 ker, 8 ker, 21 ker) akkor csak kísérettel megyek (tesómmal, barátokkal...stb)


A cigányokkal legyetek tartózkodók, ne nézzétek őket feltűnően (nekem már volt belőle bajom... :S) És vigyázzatok egymásra, egyedül ne mászkáljatok.

2010. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
54%
Én 30 éve lakok bp-n, de este nem sétálnék egyes külvárosi részeken, meg a 8. kerületben sem. Ha hangoskodást láttok inkább menjetek másfelé. Az aluljárókba ne bámuljátok a homlesseket meg a romákat, ez igaz. Éjjel buliból inkább az éjszakai járatokkal menjetek, mert azokon sok az ember és ne gyalogoljatok egyedül.
2010. júl. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
második vagyok és belém is csepelen kötöttek már egy párszor :D mivel itt lakok..-.-
2010. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
színházba megyünkde előtte még városba is,,és a barátnőm vlahogy tart a fővárostól,bár kicsit én is,a Délibe megy a vonatunk
2010. júl. 31. 12:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Jah! És szolidan legyetek felöltözve. Nadrág, póló, pulcsi. Ha miniszoknya és topp van rajtatok, könnyen lehet, hogy prostinak néznek titeket vagy csak simán úgy kezelnek, mintha azok lennétek. Én például sose megyek magassarkúban a belvárosba, mert abban nem lehet futni. Tehát kényelmes, nem kihívó ruhákat vegyetek fel, lapostalpú cipővel. Az sem árt, ha a mobiltelefonba a 112 (segélyhívó) vagy 107 (rendőrség) van előre beütve a gyorshívóban, ha esetleg baj van, rögtön tudjátok hívni, akár zsebből is. Tehát csak kétszer megnyomod a zöld gombot a telefonon ( a hívó gombot) és már hívod is a 112-őt. Nekem egyszer jól jött, amikor egy ellenőr akart megverni a Blaha Lujza téren.
2010. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én annyival egészíteném ki a többieket, hogy természetesen a táskátok ne a feneketeken lifegjen!! Amennyiben lehetséges fogjátok előre! Nem hinném, hogy bármi baj történne, én falusi vagyok, de 14 éves korom óta járom egyedül olykor Pestet, egy alkalmat leszámítva sosem ért komolyabb atrocitás, az sem volt veszélyes, szóval no para!
2010. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, legtöbbször azokat ér atrocitás, akik itt élnek és kénytelenek minden nap használni a tömegközlekedést...stb. Én már annyiszor keveredtem konfliktushelyzetbe a belvárosban, hogy már tényleg nem megyek oda egyedül, csak ha muszáj. (am külvárosi vagyok)

Vertek már meg buszon hazafele suliból jövet.

Akart már megverni ellenőr. (mert "flegma" voltam... 14 éves voltam...)

Vertek már meg cigányok. (pl a buszon is, amit fentebb írtam)

Elvették csepelen egyszer az ékszereimet. (cigányok lányok)

Locsoltak már le slaggal, mert nem tetszettem nekik (cigányok)

Akartak már megerőszakolni az Oktogonon (két cigány srác), pedig nem is voltam kihívó (famernadrág, tornacipő...)


Szóval annak, aki itt él, nem egy leányálom, főleg, ha fiatal lányról van szó. Sajnos.

2010. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Zsebesek vannak a forgalmas helyeken, pl villamoson is, sőt perverzek is akik hátulról hozzásimulnak másokhoz a villamoson + egyebek, több ismerősöm is panaszkodott erre, egyszer én is tapasztaltam.

Meg amiket a többiek írtak, azokra tényleg figyeljetek. Aluljárókban kéregetők, szórólaposztók elég erőszakosak tudnak lenni, ne álljatok le velük.

2010. júl. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!