Tipshi kérdése:
Párommal eldöntöttük, hogy jövőre kimonbdjuk a boldogító igent és szeretnénk kettesben Görögországban összeházasodni. Hogy tudom ezt kivitelezni? Valami ötlet, hogyan kezdjünk neki? Esetleg tapasztalat?
Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 17:33
1/15 anonim válasza:
Szóval megteszitek az első lépést a válás felé? Kell a CSOK meg a babaváró hitel mi? Minek kell ehhez Görögország? Talán ennyire tetszett a Mamma mia?
2/15 anonim válasza:
Az ötlet jó, de sokba kerül a sok hivatalos fordíttatás meg Apostille miatt. Plusz majd itthon újra fordíttatni a házassági anyakönyvi kivonatot és honosíttatni a hazassagot.... Inkább nászútra menjetek oda
3/15 anonim válasza:
Vagy esetleg egyhazi eskuvot ott tartani? En kulfoldon vagyok kenyszeru hazasodni, de onkent sosem vallalnam ezt a sok vackot es koltseget a papirozassal.
4/15 anonim válasza:
Én is az Anett Tours-t javasoltam volna :)
5/15 anonim válasza:
Ha jól beszéltek görögül, akkor OK, ha nem , akkor tolmács kell. Én inkább itthon házasodnék, oda meg nászútra mennék.
6/15 anonim válasza:
Hiába házasodsz meg ott. Az nem lesz hivatalos. Itthon is ugyanúgy megkell, ha házas akarsz lenni. Persze ha görög állampolgárságra mentek..
7/15 anonim válasza:
6!
Nem így van. Csupán honosíttatniuk kell a görög házassági anyakönyvi kivonatot.
9/15 anonim válasza:
Nem kell, es nem is tudnal ujrahazasodni, amennyiben az alatt azt ertjuk, hogy be kell menni egy magyar anyakonyvezeto ele, es ujra vegigmenni a hazassagkoteshez szukseges lepeseken. Ilyen mar kulfoldon megkotott polgari hazassagkotessel eleve lehetetlen. A honosittatas annyit jelent, hogy összeszeded a papirokat, es beviszitek a nagykovetsegre (kulfoldon elve nekunk igy kell pl.) idopontra, es ok honositjak a hazassagkotes tenyet a magyar anyakonyvekbe is, de ez egy nagyjabol 5 perces muvelet, ami utan par hettel/honappal majd kiadjak a magyar hazassagit is. Ennyi az egesz. De ezt sem kotelezo egyebkent megtenni.
10/15 anonim válasza:
8!
Nem kell újra házasodni. Ahogy az előttem szóló már leírta, ez csak papírmunka. Külföldön házasodtam, ott is élek, nyilván tudom mi hogy történt. Imádom, amikor olyan ember szól hozzá egy témához, akinek fogalma nincs az egészről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!