Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában, legfőképp Londonban...

Angliában, legfőképp Londonban milyen a megélhetés?

Figyelt kérdés

Minimálbéres fizetésből meglehet élni?

Lehet feljebb lépni a ranglétrán?

Egyedül vagy párral érdemes-e kimenni?

Akinek van tapasztalata kérem ossza meg, köszönöm.



2014. szept. 3. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Minimálbéres fizetésből meglehet élni?

- Nagyon nehezen. Jóformán csak vegetálnál belőle.

Lehet feljebb lépni a ranglétrán?

- milyen ranglétrán? Mert ez csakis munkahelytől függ. Vannak ahol esetleg feljebb tudsz menni, van ahol 5 év múlva is ugyanott vagy.

Egyedül vagy párral érdemes-e kimenni?

- Párral mert így a kettőtök fizetése már elég arra, hogy külön kis lakást béreljetek, boldoguljatok.

Akinek van tapasztalata kérem ossza meg, köszönöm.

- Van bőven tapasztalatom, hiszen 7 éve vagyunk kint, de már régen nem Londonban élünk. Leköltöztünk egy kisvárosba.

2014. szept. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Megéri kimenni megpróbálni ha él kint rokonom és közép szinten beszélem az angolt?
2014. szept. 3. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:

"Minimálbéres fizetésből meglehet élni? "


Nagyon nehezen, leginkább eléldegélni lehet belőle. Vagy élsz, vagy spórolsz. Minimálbérből a kettő együtt nem megy.


"Lehet feljebb lépni a ranglétrán? "


Erősen munkahely függő. Egy konyhán mondjuk, ha látnak benned tehetséget, támogathatnak abban hogy szakács legyél, de idő kérdése az egész.


"Egyedül vagy párral érdemes-e kimenni? "


Minimálbér keresése esetén mindenképpen pár jöjjön, mert két fizetésből már futja egy kisebb lakásra, nem kell közösködni másokkal.


Mindenkori tanácsom az, hogy London akkor élhető, ha legalább 1400-1500 fontot megkeresed nettóban! Ehhez a bérhez pedig elvárnak egy-két dolgot. (Nyelvtudás, szaktudás, tapasztalat.)

2014. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

1. Mennyire tudsz megélni, az igényeidtől függ. Ha nem iszol, nem dohányzol, nem játékgépezel, nem akarsz minden hétvégén bulizni, nem akarsz minden áron márkás cuccokat, akkor meg lehet élni.

2. Munkahelytől függ, de ha ügyes, szorgalmas, megbízható vagy és van hova feljebb lépni, akkor mindenképpen.

3. Ahogy neked megfelel. Ha van valaki, akivel szívesen jönnél, akkor úgy éri meg. De valakivel, akit alig ismersz, ne gyere csak azért, hogy ketten legyetek. Nagyon nem mindegy kivel közösködik az ember.

4. Tapasztalatból azt tudom neked mondani, hogy csak és kizárólag nagyon jó angol nyelvtudással érdemes Anglián gondolkodni. Valamint kezdőtőkére is szükség van - kiutazás költsége, minimum 3-4 hónapra elegendő pénz (szállás kaucióval, közlekedés, kaja) és vésztartalék, amiből haza tudsz utazni, ha nem jönnek össze a dolgok. Ez minimum 3000-3500 Font legyen. Sokáig tart a NI számot elintézni, addig kicsi az esély, hogy valaki felvesz dolgozni. Én április végén jöttem Londonba, május végén volt a NI interjúm, július 10-én kaptam meg a számot. Addig hiába kerestem munkát, nem vettek fel sehova. Augusztustól dolgozok, 1200 Font nettó-ért. Az első fizetésemet most szeptember elején kaptam meg, addig is élni kellett valamiből. Én 3000 Fonttal jöttem, ha kevesebbel jöttem volna, már régen haza kellett volna mennem. Nem szabad azzal számolni, hogy kijössz és 2 hét múlva már dolgozol. A NI szám megszerzésétől számított egy hónapban van már esély munkát találni, utána 1 hónapot kell a fizetésig várni. Esetemben konkrétan 4 hónap amit saját zsebből, bevétel nélkül kellett kihúznom. Hozzáteszem anyanyelvi szinten beszélek angolul. Ha valaki csak középhaladó szinten van, akkor akár 5-6 hónap is lehet, mire fizetést kap. Alap angol nyelvtudással pedig nem szabad kijönni.

Ez alatt a 4 hónap alatt nagyon spórolva és meghúzva magam, havonta 600 Fontot költöttem. Ebben minden benne van, a szállás, közlekedés, alap kaja. De semmi több. Még egy üveg kólát sem vettem és egy pár zoknit sem. Így a 4 hónap alatt 2400 Fontot költöttem, plusz az első hónapban még 200 Font kauciót kellett fizetnem, így 2600 ment el a 3000-ből. Ha augusztusban nem tudtam volna elkezdeni dolgozni, éppen csomagolnék és mennék haza, mert 400 Fontból már nem lehet egy hónapot kivarázsolni, abból már csak hazamenni lehet. Ez az én tapasztalatom.

Egyébként imádom Londont és most, hogy már van bevételem, végre normális módon tudok èlni és fellélegezhettem.

2014. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolso, en mikor kimentem kozep szinten beszeltem es 5 nap mulva dolgoztam, a parom alap angollal 2 het mulva.


Kerdezo, minimalberbol londonban tenyleg csak vegetalni lehet, Europa legdragabb varosa, foleg az ingatlan (berlet) miatt, de gondolom ez nem ujdonsag.

A rangletran olyan helyen lehet feljebb lepni ahol van rangletra. Pl egy takarito melonal nincs olyan hogy elore lepsz es szalloda igazgato leszel, de egy normalis pozicional van ra esely, viszont ez is ido es london nem az a hely ahol sokan eveket huznak le. Nem hiaba tranzitvaros, hosszu tavon nem az igazi.

Sokkal jobban meg lehet elni videken, az alberletek a toredekebe kerulnek a londoninak es a minimal ber ugyanaz.

Egyebkent nekem csalodas volt, 3 evet huztam le ott, max tapasztalatnak meg nyelvtudasnak volt jo, de amugy nekem nagyon nem jott be.

2014. szept. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hozzateszem nagyon jo allasom volt, szoval nem azert csalodtam mert az utcat sepertem havi 1000£-ert. A lakhatas a legnagyobb negativum, nagyon messze van az europai szinvonaltol, valamint a non-stop esotol (osztol tavaszig foleg) es a tomegnyomorbol is elegem lett.

Ezen tul nem tudsz kialakitani emberi kapcsolatokat, mert jonnek-mennek az emberek, van aki 2 honapig, van aki 2 evig, aztan tovabb all.

2014. szept. 4. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet élni minimálbérből, én legalábbis azt kapok és élek. Ezt amit itt mondanak, hogy vegetálsz meg nyomorogsz felejtsd el mert hülyeség. Nyilván nem fogsz háromszobás luxusapartmanban lakni minimálbérből és minden hétvégén musicalekre járni a West Endbe, de azért a nyomorgás elég erős kifejezés. Én bérelek egy szobát egy hangulatos, igazi brit feelinges házban, kiskerttel, emeletekkel, és egész jó fej lakótársakkal, bár ez utóbbi nem a pénzen múlik. Most huszonévesen mi kéne még az embernek, ez is olyan magyar népszokás, hogy rögtön kell a nagy családi ház meg minden. Németországban is a fiatalok összeállnak és együtt bérelnek egy lakást, mert egyedül nem tudnák fizetni. Ott külön kultúrája van a wohngemeinschaftnak. Szóval az szerintem, hogy van egy nagy házban egy szobád, ággyal, internettel , tévével egyáltalán nem nyomorgás, akkor sem ha van rajtad kívűl négy ember még a házban. Külön lakást amúgy is csak horribilis kaucióval kapnál friss kivándorlóként. Kaját amúgy nagyon olcsón meg lehet oldani, és minőségben magasan a magyar felett állnak. Mindig a tejet hozom példának, ami ezerszer jobb, mint az otthoni. És rengeteg akció van mindig. Az sem igaz, hogy nem tudsz márkás ruhákat venni minimumból, én kb a fél ruhatáramat lecseréltem, mióta itt vagyok.


Az, hogy lehet-e feljebb lépni a ranglétrán munkától függ. Teszem azt takarítasz egy szállodában, akkor nem tudom elképzelni, milyen lépések vannak még tovább. Azért érdemes képezni is magad, és nem csak várni azt a ranglétrát, hogy megjelenjen és megmászhasd. Én például jövőre tervezek Glasgowba menni egyetemre, Skóciában sokkal kevesebb a tandíj sőt ha alapképzés, akkor asszem ingyenes is. De nem csak egyetemben lehet gondolkodni, csomó képzés van, és ha itt tanulsz ki valamit, azt sokkal többre értékelik, mintha valami magyar papírral megjelennél.


Egyedül vagy párral, hát ha van pár az nyilván előny, de nem igazán értem a kérdést. Ha nincs párod, akkor most gyorsan szerzel egyet, vagy mi?


Szóval sok sikert a kiutazáshoz, és még egyszer mondom, ne hagyd, hogy ilyen nyomorgásokkal elvegyék a kedved. Legyen elég kezdőtőkéd, aztán irány a reptér.

2014. szept. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!