Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Csatorna-alagút (Csalagút)...

A Csatorna-alagút (Csalagút) milyen mélyen megy a tenger alatt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 6. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

tessék lustaság, ha már te nem vagy rá képes, én rákerestem:


A Csalagút több "leg"-et is kiérdemelt. Egyrészt ez a világ leghosszabb tengeri aluljárója, hiszen 50 kilométer hosszan húzódik Normandiától Kentig; ebből 39 km hosszan 40 méterrel a La Manche-csatorna feneke alatt, a sziklákba fúrva helyezkedik el. Másrészt pedig mind a mai napig a legmerészebb és legköltségesebb építészeti vállalkozás is egyben... 9 milliárd fontba került! Ez az összeg hozzávetőlegesen 700-szor fedezné a Golden Gate híd építési költségeit... A gigantikus projekt mögött álló Transmanche Link nevű vállalat egy speciális eszközt is bevetett. Egy, a mélytengeri olajkutatáshoz kifejlesztett szeizmikus képalkotó berendezés ellenőrizte, hogy mi található a tengerfenék alatt. Ennek segítségével biztosíthatták az alagút számára a szilárd alapokat, elkerülve a puha agyagot. Az alagút átlagban 40 méter mélyen húzódik a tengerfenék alatt, de helyenként ez a mélység eléri a 75 métert is.

2014. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
68%
..és még meg sem köszönte...
2014. márc. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
általában ez történik...se köszi, se puszi :)
2014. márc. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vackor123456789 válasza:

De még mindig nem tudjuk, hogy milyen mély a Csatorna, ami alatt 40-75 méterre van maga az alagút, azaz nem tudjuk, hogy valójában milyen mélyen vagyunk a tengerszint alatt ( mármint azon a helyen a tenger felszíne alatt, ha pontosan akarjuk megfogalmazni ) .. :))

Bocs, nem kötözködés és tudom : Google.. :))

2017. ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!