Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri kiköltözni Angliaba?

Megéri kiköltözni Angliaba?

Figyelt kérdés
Kinti magyarok megéri? Van kint munka? Neki vágjunk?

2013. aug. 10. 16:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"az volt úgy jön neki ki h szobát bérel csak nem teljes lakást :-D"


Az addig oké, hogy szobát bérel, de 600 fontból félretenni, még nagyon alacsony lakbér mellett is művészet kategória, szerintem. Még egy kisebb városban is.

2013. aug. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Persze :-D én nem tudnék ennyiből, de van mun:-D köszi mindenkinekka angolul társalgási szinten beszélek
2013. aug. 11. 20:10
 13/16 kiflitolvaj ***** válasza:
A nyelvtudassal kapcsolatban pedig sokan beleesnek abba a hibaba, hogy otthon erosen tulertekelik az ismereteiket es csak itt dobbennek ra, hogy az valojaban mennyire keves. En peldaul tenyleg eleg jol beszeltem gyerekkoromban, amiben nagy szerepet jatszott az amerikai rokonoknal toltott ido. A kozepfoku nyelvvizsgat is rohogve tettem le, aztan elkezdtem dolgozni egy olyan teruleten, ahol tobb, mint 10 evig egyaltalan nem hasznaltam es ezek utan keveredtem Angliaba, ahol mar az elso etteremben azzal kellett szembesulnom, hogy a wifi jelszot sem tudom elkerni, mert a nonek fogalma sem volt arrol, hogy mit beszelek. De a legmegrazobb az volt, hogy en sem ertettem egy budos szot sem abbol, amit mondott. Sokat szamit persze, hogy az orszag melyik reszen el az ember, de tenyleg rengeteget kell tanulni ahhoz, hogy ne erezd magad kellemetlenul es legfokeppen ne kelts primitiv benyomast azert, mert meg csak megkozelitoleg sem tudod magad ugy kifejezni, ahogy az anyanyelveden. Es itt jon be a masik problema, hogy a nyelvi nehezsegekbol adodoan jellemzoen csak raktarban picker/packer, takarito, stb. allasokat kapnak, tobbnyire lengyel- litvan munkatarsakkal, akiktol szinte semmit nem lehet megtanulni. A munka viszont van annyira faraszto, hogy haza esel es nem marad energiad semmire. Ezek altalaban minimalberes munkak, ugyhogy mindenki minel tobbet probal dolgozni, mert a fent emlitett 600 font az -nem Londonban elek- eppen arra eleg, hogy ne halj ehen. Nekem szerencsem van, mert par honap pokol (raktar) utan ajanlottak egy masik poziciot, ahol baromi jo beosztasban (5nap munka, 5 nap szabad), elfogadhato fizetesert, angol munkatarsakkal dolgozom egy irodaban. Ameddig nem erzem ugy, hogy bamilyen szituacioban tokeletesen ki tudom magam fejezni es megertek mindent, addig nem is fogok valtani es hagyom tovabb porosodni a diplomamat. Szerintem abszolut megeri kikolozni, mind anyagi, mind pedig az elet minoseg szempontjabol, de mindenkeppen torekedni kell arra, hogy a minimal beres munka valoban csak atmeneti legyen. Sok ismerosom peldajan latom, hogy mennyire meg lehet ragadni egy szinten, ami valakinek eleg, de a legtobben valoszinuleg tobbre vagynak ennel es most nem is feltetlenul az anyagi reszere gondolok. Szoval hajra es sok sikert!
2013. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi itthon bolti eladó vagyok napi szinten használom az angolt :-D , értek szinte mindent, de válaszolni nem mindig tudok :-D majd menni fog ez is köszi, belevágunk csak gyujtunk egy kicsit :-D
2013. aug. 11. 22:13
 15/16 anonim ***** válasza:
a minimálbér per pill 6.31, de 600 fontból kényelmesen megélni, félretenni,és szórakozni, olyan nincs, el ne hidd.
2013. nov. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki 600 fontból él. Egész pontosan heti 150-160 körül keresek. Londonban élek egyébként. Leírom, mire mennyit költök.


Lakbér: 80font/hét. Mielőtt jönnének a sztereotípiák: a lakás egyáltalán nem putris és a lakótársak is normálisak, nem 20 perverz arabbal élek együtt, hanem normális, német és magyar fiatalokkal.

Közlekedés: felénk elég hülyén jár a metró, úgyhogy csak buszra veszek bérletet, ez 20 font/hét

Élelmiszer: átlag napi 1-2 font. Meleg ételt kapok mindennap a munkahelyemen, heti 5-6 alkalommal (van, hogy szombaton is be kell mennem). Így csak a hétvégi ebédemet és a napi reggelit+vacsorát kell magamnak állnom. Ezen kívül soha nem eszem bent a városban, mindig magamnak csinálok kaját, mert így a töredékéből kijön, mint ha Mekibe stb. járnék.

Tisztítószer: hatan lakunk összesen a lakásban, tisztítószerre és egyebekre (wc papír, mosogatószer, mosópor, takarítószer stb.) összedobjuk a pénzt. Nem vásárolunk mindenből márkásat, ASDA saját márkás cuccok is nagyon jók. Ráadásul pl. kézmosószert, zsebkendőt én is tudok hozni a munkahelyemről, meg a másik két lakótársam is, akik hasonló munkahelyen dolgoznak. Átlagosan heti 4-5 fontot költünk fejenként ilyesmire.


Összeadva ez heti 130 font körül mozog, de van, hogy ettől kevesebb. Így hetente 20-30 fontot félre tudok tenni. Nem sok, de ahhoz képest mégis, hogy Magyarországon teljes munkaidős állás mellett örültem, ha havonta néhány ezer forint megmaradt a fizumból.


Szórakozás: kinek mit takar a szórakozás. Nyilván aki minden héten buliba jár, iszik stb. annak nem elég ennyi pénz, a pubok nagyon drágák. Mozi stb. engem nem vonz, filmet nézni otthon is tudunk a csajokkal. Viszont múzeumok, rendezvények stb. közül nagyon sok teljesen ingyen van, és rengeteg klub, közösség stb. van, pl. művészklub, színjátszókör, kórus, sportklub stb.

2013. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!