Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi ideig tart a sorban...

Mennyi ideig tart a sorban állás az Eiffel toronynál?

Figyelt kérdés
Nem tudok előre jegyet foglalni, mert már az összes időpont le van foglalva, amíg ott leszek. Mennyi ideig tart, amíg sorban állsz+felmászol+lejössz? Úgy értem, hogy úgy az egész az elejétől a végéig. Azért kéne tudni, mert ha az utolsó nap megyek, akkor nem akarom lekésni a repülőt.

2013. aug. 5. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

mi olyan 1.5 órát álltunk sorba, a liftezés gyors, azt pedig nyilván Te döntöd el, hogy mennyi ideig nézelődsz fent


ellenben nézz utána, hogy befejeződött-e már a sztrájk, mert nem olyan rég volt hír, hogy a karbantartók sztrájkja miatt nem lehet felmenni, lezárták a tornyot

2013. aug. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Másfél hete működött gond nélkül. Liftes sor akkor is órákat állhatott sorba, elég hosszú sor volt ott.


Lépcsőnél viszont semmi sor, az másik lábon van és másik pénztár is van hozzá (ha Szajna felől mész be, akkor jobb hátsó lába). Ha nem vagy nagyon öreg, beteg, ilyesmi akkor nyugodtan menj lépcsőn, abszolút nem vészes, még izomlázunk se lett. Ráadásul semmi tömeg, így ez a leggyorsabb feljutási mód. És nem kell heringként a liftben lenni sok más emberrel összezsúfolva plusz nem kell órákat sorban állni (szerintem sokkal fárasztóbb és idegtépőbb annyit sorban állni, mint pár perc alatt felmenni a lépcsőn). A rekord 3-4 perc körül van lépcsőn, mi kb. 10 perc alatt érhettünk fel. Fent annyi időt töltesz nézelődéssel amennyit akarsz.

Ez alapján szerintem ki tudod találni nagyjából mennyi idő lesz ez neked. Ha mindenképp lifttel mész, akkor szánj rá plusz 1-2 órát a lifthez sorban állásra.

Első két szintre lehet amúgy lépcsővel felmenni, harmadikra csak lifttel. 3. szinten mi nem voltunk, de oda még egy plusz sorban állás van a 2. szinten illetve persze oda drágább felmenni.

2013. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bocs, de valaki elmondaná, hogy ha lépcsőn menne fel valaki, akkor is kell belépőt vennie??
2013. aug. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
kell fizetni, csak kevesebbet
2013. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5 euró a lépcső, 25 év alattinak 3.5 euró.
2013. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, egyébként a netes foglalás nagyon durva. Novemberig alig van hely. :O
2013. aug. 5. 22:46
 7/16 anonim ***** válasza:

Pedig az előre foglalt bejáratnál nem állt senki sorba ahogy láttam. :)


De mint mondtam ha nem vagy öreg, beteg, akkor menj lépcsőn. Olcsóbb is, gyorsabb is, semmi sort nem kell kiállni és szerintem nagyobb élmény is, mint heringként liftezni. Többet is látsz akkor. Szinte minden lépcsőfordulóban van valami érdekesség kiállítva az Eiffel toronnyal kapcsolatban. Szóval pihenésképp azokat elolvasod, képeket megnézed és újult erővel mész tovább felfelé. Átlagos fizikumú 70 év alatti ember simán fel tud menni, tényleg. Sajnos én is el vagyok hízva, semmit nem edzettem rá, féltem is tőle, hogy milyen nehéz lesz felmenni lépcsőn. De miután felmentem azt mondtam: "jaa, csak ennyi? sokkal nehezebbre számítottam..."

2013. aug. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de pont ide passzoló kérdésem lenne:


Lehet, hogy hülye kérdés, de végig van lépcső a legtetejéig? Ha nincs, akkor lehet úgy menni, hogy a másodikig felmegyünk gyalog, onnan pedig lifttel tovább a tetejére?


Köszi.

2013. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előző: 2. szintig van lépcső. Nem feltétlenül kell a 3. szintre is felmenni, de ha szeretnél akkor lehet venni külön liftes jegyet arra is. Akár a 2. szinten is meg lehet venni meg persze a földszinten is. Aki lifttel megy azok is sokan csak a második szintig mennek.

A 3.-ra mi se mentünk, de a 2. szinten elég nagy sor volt, szóval még ott is sorba kell állni hosszan ha oda is fel akarsz menni.

2013. aug. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsó: köszi a választ.

Elvileg neten is meg lehet venni a jegyet konkrét dátumra. Ezzel elkerülhető a hosszas sorban állás?

Én mindenképpen szeretnék felmenni a tetejére, de azért a második szinten is szétnéznék. Ez így lehetséges? Kiszállni a második szinten, majd visszaszállni a liftbe és fel a tetejére?


Köszönöm.

2013. aug. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!