Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban ki lehet jönni...

Londonban ki lehet jönni minimálbérből? Vagy jobban megéri inkább itthon maradni?

Figyelt kérdés
Kint van rokonom, ezért nálam csak london jöhet szóba. Minimálbérből, spórolva mennyit lehet havonta félretenni? Kb. mire mennyi pénz megy el havonta?(utazás, kaja, stb) Előre is köszönöm!
2013. júl. 20. 17:44
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Vidékre nem szeretnék menni mert ott nincs ismerősöm. Londkn tényleg drága, de rájöttem,higy még mindig jobban járok ott minimálbérrel, mint itthon. Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 26. 14:15
 22/27 anonim ***** válasza:
Na, ugye mondtam, hogy már eldöntötted:). Egyébként nincs ezzel semmi baj, sok sikert!
2013. júl. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Persze, sokan kezdtuk minimalberes szotyi meloval, majd csak sikerul feljebb lepni. Csak rajtad mulik!

Sok sikert!

2013. júl. 27. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
köszönöm!!!:)
2013. aug. 3. 16:30
 25/27 anonim ***** válasza:

nem tudom elolvasod e, es nem is eltem meg londonban, de hatarozott velemenyem, hogyha egy 20 ev koruli fiatal 1 evet londonban el, az annyit ad hozza a vilaglatasahoz a nyelvtudasahoz, hogyazt jatszva elonnye tudja kovacsolni, ha kesobb hazajon.

(ez a 'kaland" amit fonnt irtak).

persze te dontesed, de...a k$€£# eletbe, london a "vilag kozepe" hogyafenebe ne menj ki oda vilagot latni, ha folmerul benned? Az angol a mi eletunkben a boldogulas kulcsa(persze diploma is kell), es az orszag egyik problemaja is , h nem elegen tudnak *jol* angolul, illetve voltak vilagot latni.

Egy baratom csak egy nyarra ment ki takaritani(PSzF diplomaval) de nagyon elvezte es angolul is turhetoen megtanult, par honap meg kellett volna neki, *sohaj*)

A penz amit esetleg talan megis felreraksz az sztem messze jelentektelenebb resze a dolognak par eves tavlaton.

Persze nem olyan emberre gondolok, aki nagyon igenytelen munkaval es allando magyar tarsasaggal 1 ev mulva sem tud semmit a tagabb kornyezetebol es a nyelvbol, de fiatalon illetve a kerdesedbol itelve ez nem fenyeget... akkor foiskolaban sem gondolkodnal:)


Majd irj, hogy mi lett:)


(magamrol:en becsben berlinben es swanseaben jartam egyetemre, londonban csak neha voltam, igen, nagyon draga...)

2013. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm utolsó, még nem tudom,hogy mit fogok csinálni.
2013. aug. 21. 14:23
 27/27 anonim ***** válasza:

# 25 voltam,

nos a fentiek után alig merem leírni, de általános élettapasztalatom szerint igenis könnyebb egy gazdag országban egy adott életszínvonalat kialakítani, mint pl. MOn. Kb. ezt jelenti a "gazdagabb" jelzö. Sztem ez Londonra is igaz; talán akad néhány kivétel, hiszen valóban extrém helyzet - hiszen a bolygó harom globális penzugyi központjának egyikéröl van szó, ahol budapestnyi ember keres milliós összegeket. Igy vszinü külvárosban lakni, belvárosban dolgozni, 1 órás commute, a kisember sorsa.


Pl. Most olyan állásokról beszéltünk, amihez nyelvtudás sem igen kell. MOn ennyire nulla kvalifikációval talán még éhenhalni sem lehet (még 2008 óta), nálunk nincsenek is ilyen emberek.

Egy olyan vszlag normálisabb állásból mint eladó, bárpultos vagy hostel-receptionist, amihez minimális, de gyorsan elsajátítható kvalifikáció kell, sztem már igenis jobban meg lehet élni egy MOi hasonló álláshoz képest. Magasabb végzettségnél meg szerintem tipikusan nö a különbség a MOi ekvivalenshez képest.

Természetesen nem mindegy, hogy egy Angol, v Magyar bér 5%-át tudod megtakarítani, mégha ugyanaz lenne is a lokális életszínvonal. Vagyis 1000Font talán csak egyhavi élet Londonban, de Debrecenben azért már valami)

Nyilván külföldiként valamivel nehezebb ott elindulni, mint 'normál' belföldiként itthon.


De tartom, hogy 1 év alatt a vagyon messze nagyobbik része a fejedben generálódik, és ezt - föleg idösebb korban - már sokkal nehezebb megszerezni mint egy 'kis' kézpénzt.



Mindezt ugy írom, hogy nem "éltem" saját keresetböl londonban, de plíz,plíz, ne nagyon verjetek me....

2013. aug. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!