Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban ki lehet jönni...

Londonban ki lehet jönni minimálbérből? Vagy jobban megéri inkább itthon maradni?

Figyelt kérdés
Kint van rokonom, ezért nálam csak london jöhet szóba. Minimálbérből, spórolva mennyit lehet havonta félretenni? Kb. mire mennyi pénz megy el havonta?(utazás, kaja, stb) Előre is köszönöm!
2013. júl. 20. 17:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Félretennu szerintem nem lehet Londonban a minimàlbérből. 850-900 font a minimál. Legalább 400-450 kell lakhatásra, 100-120 kell közlekedésre, 140-160 bevásárlásra, 100-120 szórakozásra. Félretenni sterintem csak úgy lehet ha kétes városrészben laksz 10-12 másik emberrel, gyalog vagy biciklivel jársz, mindig a legsilányabb dolgokat veszed meg és nem jársz szórakozni.
2013. júl. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

"Félretenni sterintem csak úgy lehet ha kétes városrészben laksz 10-12 másik emberrel, gyalog vagy biciklivel jársz, mindig a legsilányabb dolgokat veszed meg és nem jársz szórakozni."


Szerintem ilyen minimalista "élettel" Magyarországon is simán lehet spórolni minimálbérből. Csak itthon _kell_ a 2-3 szobás lakás, Londonban meg elég egy szoba 8 másik emberrel közösen és akkor el lehet mondani, hogy ott milyen sokat lehet még minimálbérből is félrerakni.

Najó, persze, tudom sarkított példa, de némi igazság azért van benne, nem? :)

2013. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Tokeletesen egyetertek az elsovel! Minimalberbol Europa legdragabb varosaban max vegetalni tudsz. En anno azt is meggondoltam hogy gyalog vagy busszal menjek-e 2-3km tavolsagokra. London akkor eri meg ha 1400-1500 fonttol felfele keresel.
2013. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Minimálbérért nem éri meg kimenni szerintem sem. Amit a második válaszoló írt, azzal tökéletesen egyetértek, ha itthon 5-6 emberrel laknál egy panellakásban, és mindenhova gyalog járnál, akkor itthon is simán lehet félretenni a minimálbérből, ezért nem érdemes kimenni Londonba. Csak persze aki már kiment és így tengődik, az nem vallja ezt be, mert akkor szembe kéne néznie az igazsággal:).
2013. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A kulonbseg annyi a 2 szitu kozt hogy mig Londonban van esely kilepni a minimalberes melobol addig otthon eleg keves.
2013. júl. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
De gondolom jobba megéri mint itthon minimálbérből élni. Persze nem hosszútávon, de én amúgy is csak pár hónapra, max egy évre gondoltam kimenni.
2013. júl. 21. 21:00
 7/27 A kérdező kommentje:
Egyébként én elég spórolós vagyok, biztos nem adnék ki szórakozásra 100-120 fontot. A sziba ahol laknék 90 fo t egy hétre.
2013. júl. 21. 21:03
 8/27 anonim ***** válasza:
Ha már eldöntötted, hogy kimész, minek teszel fel kérdést?
2013. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

"Ha már eldöntötted, hogy kimész, minek teszel fel kérdést?"


Megerősítésre várt, hogy "igen, jaj de jó, ott még minimálbérből is tök faszán lehet élni és még ennyit meg annyit félre is tudok tenni!!"

2013. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Melyik mondatomból következtettél arra,hogy már eldöntöttem? Gondolkodom rajta, ennyi.
2013. júl. 22. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!