Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban ki lehet jönni...

Londonban ki lehet jönni minimálbérből? Vagy jobban megéri inkább itthon maradni?

Figyelt kérdés
Kint van rokonom, ezért nálam csak london jöhet szóba. Minimálbérből, spórolva mennyit lehet havonta félretenni? Kb. mire mennyi pénz megy el havonta?(utazás, kaja, stb) Előre is köszönöm!
2013. júl. 20. 17:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Ahogy a tobbiek irjak: olyan aldozatokkal, amiket itt hoznal a sporolasert, otthon is ugyanazt erned el, ugyanazt a szinvonalat.

Ide egy evre, minimal berert nem erdemes kijonni, a legnagyobb hulyeseg a vilagon.

A minimalbert csak akkor szabad es erdemes bevallalni, ha tudod, hogy hosszutavon maradsz, komoly celjaid vannak, amikkel majd jobban keresel, de esetleg az elejen muszaj az oszzehuzast bevallani a hosszutavu siker erdekeben. De erre is azt mondom, ha vki fel, max egy ev utan ebbol nem kepes tovabb lepni, total felesleges volt a raszant ido es energia.

Szoval ne almodozz, hogy majd ebbol megelsz, plane jol, es plane felre is teszel, mert nem fogsz. Ha bele akarsz vagni, max a kalandert csinald, de semmikepp se a penzert, mert akkor nagy csalodas fog erni.

Jah, es ne probalj minket gyozkodni, hogy te kiszamoltad, meg ilyenek, mert mi itt elunk, tudjuk, ezert mondjuk. Es nem pedig googlerol, meg innen onnan szedtuk az informacioinkat. :)

2013. júl. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
győzködni,hogy kiszámoltam?:D te miről beszélsz. Én nem győzködtem senkit és nem számoltam ki.
2013. júl. 23. 08:34
 13/27 anonim ***** válasza:
Tehát lényegében a válaszok erősen affelé mutatnak, hogy nem. Most még mindig úgy gondolod, hogy ki szeretnél menni? Nekem volt egy ismerősöm aki kiment Írországba. Volt, hogy egy hónapban 280 eurót keresett, mert oké, hogy magasabb a minimálbér, de mivel alig volt munka, így heti 8-12 órákat dolgozott. Ami persze nagyon jó, hogy heti 10 óra munkával megkeresel 280 eurót (kb. ugye 84000Ft), de ha az albérlet 400 eurónál kezdődik, akkor sokra nem mész vele...
2013. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Azért írtam a gyózködést, mert több egybefüggő vélemény után is írtad, hogy de hát te tudsz spórolni és egy szoba csak 90 font.

Mi ezzel mind tisztábn vagyunk és ennek ellenére is mind azt mondjuk, hogy nem. Mellesleg minimálbérből más választásod nincs is csak spórolni. :)

Szóval vagy legyenek hosszútávú, komoly céljaid, vagy tényleg csak a kaland miatt csináld, amúgy ne.

2013. júl. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Ezzel is teljesen egyetértek hogy csak akkor ha hosszabb ideig maradsz, mert akkor van esélyed továbblépni egy minimálbéres melóból. Ennyi idő alatt az angolod is elfogadható lesz, hacsak nem olyan melót fogsz csinálni ahol semmi esélyed angolul beszélni (takarítás, mosogatás).

1-2 évre kijönni azért hogy a minimálbérből vegetálj sok értelme nincs.

2013. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem igazán találom itthon a helyem, jó ideje nincs már munkám. Gondoltam kipróbálom magam, kimegyek egy évre, mert itthon nagyon nem akar összejönni semmi. Hosszú távra nem szeretnék kimenni, mert magányos lennék odakint, családom hiányozna. A pénz az most nagyon kellene, tehát nem az a célom,hogy elkezdem alapozni a jövőm már most, hanem ,hogy egyáltalán legyen valamennyi pénzem. De nem tudom eldönteni,hogy inkább itthon maradjak és dolgozzak 80 ezerért plusz elkezdjem a főiskolát, vagy inkább 1 évre kimenjek Londonba. Egyfelől jó lenne már elkezdeni az iskolát, viszont itthon 80 ezer kb. annyira lenne elég,hogy kifizessem a tandíjat.
2013. júl. 23. 21:20
 17/27 anonim ***** válasza:
Menj ki ha akarsz de en nem Londonba mennek hanem videkre. A minimalber ott is ugyanaz es a szoba/alberlet arak a fele a londoninak, ott van ertelme kint lenni minimalberbol.
2013. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 24. 20:39
 19/27 anonim ***** válasza:
A vidék jó ötlet! Tényleg jobban jársz, ha minimálbérrel tervezel. A költségek alacsonyabbak mindenképp!
2013. júl. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Igen, a vidék jó ötlet lehet, de ne felejtsd, hogy a munka is kevesebb, így lehet, hogy mondjuk kevesebbet kell költened, viszont ha kevesebb ideig keresel, akkor lehet, hogy végeredményben megint ugyanott vagy.
2013. júl. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!