Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba szeretnék...

Olaszországba szeretnék elmenni nyaralni. A stoppolást választanám. Milyen tanácsot tudnátok adni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Azt a tanácsot tudom adni, hogy felejtsd el a stoppolást, marhaság. Ha meg nincs rá pénzed, hogy normálisan kiutazz, akkor maradj itthon.
2013. márc. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Egyetertek. En a mai vilagba tuti nem szallnek be idegen autoba...
2013. márc. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Minden évben kocsival kimegyünk Olaszországba. Mikor melyik városban. Tavaly Velencében voltunk. Akárhányszor álltunk meg tankolni vagy pihenni, mindig belebotlottunk stopposokba. Volt aki egyedül volt, voltak akik párban. Tavaly alig álltunk be tankolni, már észrevettem hogy egy pár minden kocsishoz odament, hogy megkérjék vegyék fel őket. Hozzánk is odajöttek. Kiderült ők is Velencébe igyekeznek, és kerestek valakit aki felveszi őket. Nálunk bőven lett volna hely, hiszen csak ketten voltunk, de mégsem vettük fel őket.

Egyébként 2 órát maradtunk ott, és a 2 óra alatt senki nem vette fel őket. Amikor elindultunk még mindig keresték aki fuvarozná őket.

Szóval ahogy minden évben látom, ma már nem éri meg stoppolni, és ennek több oka is van.

1. ingyen senkit nem fuvaroznak. Egyetlen egy stoppos sem mondja azt hogy

"hello, beszállnék a benzinköltségekbe az én részemmel ha elvinnétek"

2. Ma már az autósok is félnek az idegenektől, mert sosem tudhatja ki az aki felvesz. (akár egy szadista állat is lehet)

3. Nem mindenki megy oda ahová a stoppos szeretne menni

4. Nem árt óvatosnak lenni mert a stoppos sem tudhatja kinek a kocsijába ül. Főleg hogy nap mint nap hallani erőszakról, gyilkosságokról ami stoppolás miatt történik.


Kérdező. HA Olaszországba akarsz menni, akkor menj vonattal vagy szervezd meg előre az utat. Keres autótársakat akikkel közösen fizeted az útiköltséget és már mehetsz is, nem kell stoppolnod sem.

2013. márc. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Tanácsnak csak azt, amit elöttem írtak. Én tavaly Velencében voltam egy telekocsis utitárskereső oldal segítségével, 18 000 forint volt-este nyolckor indultunk és a napfelkeltét már Velencében néztük. :)Gondolkodtam előtte én is a stoppoláson, de ekkora útnál- és a mai viszonyokat figyelembe véve- végül nem mertem belevágni.
2013. márc. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lencsefőzelék ***** válasza:
89%
Nos, én tavaly Spanyolországban egy cseh srácot vettem fel, akivel angolul beszéltünk. Mintha azt mondta volna, hogy Angliában dolgozik. Zaragozában szállt ki (100-150 km-t vittem, igaz, a rendőrök majdnem megbüntettek miatta, mert rossz helyen álltam meg). Szóval szerintem civilizáltabb helyeken működik a dolog.
2013. márc. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Olaszország melyik részére mennél? Mert sokszor csak pár ezer forint a repjegy néhány olasz célpontra. És azzal gyorsan, kényelmesen oda utazhatsz.


De ha nem a költségcsökkentés miatt stoppolnál, hanem a kaland miatt (erre érdekes mód senki nem gondolt még a válaszolók között :)) akkor bocs, hogy szóltam, de nem tudok benne segíteni sajnos, mert én ilyen kalandokat még sose mertem bevállalni. :)

2013. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Fő tanács:

Légy türelmes! Olaszországban kimondottan sz@r a stopp, nekem egyszer 2 nap volt Velencétől (Mestre) hazajönni (az olasz szakasz miatt). Minél délebbre méssz, annál rosszabb. Mivel Szlovéniában aránylag jó a stopp, le lehet menni pl. Koperig, és onnan átgyalogolsz Trieste-be (tavaly csináltam), de annál sokkal beljebb, tisztán stoppal nem nagyon működik. Inkább keress valami telekocsis oldalt, olaszoknak is van!

2013. márc. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Ha még aktuális a kérdés, javasolnám a normális(!) kamionosokat. Ha egyedül megy, sok szívesen veszi a társaságot. Érdemes azért ismerősön keresztül keresni valakit, de szerintem még messze velük jársz a legjobban.
2013. ápr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!